jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۸۳۹۴۸ ۰۹ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۱

زمانی که والدین شما برای ازدواج با فرد مورد نظرتان مخالفت می‌کنند چه می‌کنید؟ در برابرشان می‌ایستید و در نتیجه، روابط شما و آنها تخریب می‌شود؛ یا کوتاه می‌آیید و از کسی که به نظرتان بهترین فرد برای شما بوده صرفنظر می‎کنید؟ چند راهنمایی در این زمینه را بخوانید.

- باوالدین خود صادق باشید و دلایل خود را برای انتخاب آن فرد بیان کنید و فرصتی را برای آشنایی آنها با فرد مورد نظرتان فراهم آورید.
- یادتان باشد که اگر چه از حرفهایی که پدر و مادر شما راجع به فرد انتخابی شما می‌زنند، ناراحت می‌شوید، اما باز هم به صحبت‌های آنها گوش بدهید. شنیدن حرفهای آنها به این معنی نیست که با آنها هم عقیده هستید. اما در عین حال وقت گذاشتن برای این کار می تواند ذهن شما را روشن تر کند و دل خانواده تان را آرام تر.
- اگر کم سن و سال هستید و یا والدینتان شما را کم سن تر از آنچه هستید تصور می کنند، باید احساس نارضایتی پدر و مادر خود را درک کنید. سعی کنید خواسته‌های آنها را مورد توجه قرار دهید و با آنها مشورت کنید. اگر شما و آن فرد واقعا یکدیگر را دوست ‌دارید و از صلاحیت هم مطمئنید، مدتی منتظر بمانید تا والدینتان کم کم به بلوغ شما ایمان بیاورند و موانع از سر راه شما کنار بروند. در این دوران فراموش نکنید که باید بیش از گذشته خودی نشان بدهید و ثابت کنید که بزرگ شده اید و از پس زندگی تان بر می آیید.
- می توانید در کلاس‌های آمادگی ازدواج شرکت کنید. این موضوع در رفع ترس والدین شما از ازدواج زود هنگام، یا دلایل اشتباه مؤثر است و می تواند به آنها آمادگی دهد که دارید خود را برای رویارویی با یک زندگی واقعی آماده می کنید.
- مطالعات نشان می‌دهند که مخالفت خانواده با ازدواج فرزند، بی اعتمادی، انتقاد و کشمکشی ایجاد می کند که به سادگی قابل حل نیست. بنابراین با یک مشاور ازدواج مشورت کنید.
- اگر به دلیل حمایت نشدن از سوی خانواده نگرانید یا ذره ای احتمال می دهید که فرد مورد نظرتان واقعا همانی که شما فکر می کنید نباشد، برای جایگاه دادن به او نزد خانواده تلاش بیش از حد نکنید و ازدواج خود را کمی به تاخیر بیاندازید. بگذارید زمان به شما و خانواده تان در مورد فردی که در نظر دارید، شناخت بدهید.
- هرگز اجازه ندهید که همسر آینده تان باعث جدایی شما از پدر و مادرتان شود. بدانید که جدایی شما از دوستان و خانواده‌تان علامت خطری در ازدواج شما است

>> خبر نو

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
ممنون از راهنمایی خوبتون
متشكرم
به نظر من حرفای شما تاثیر گذار و نكات مثبتی داره
۰
۰
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۵
جالب وبودددددددددددددددددددددددد.
۰
۰
نسرین
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
جالب بود
۰
۰
علی مظلومی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
ممنون از راهنماییتون..یك راهنمایی میخواستم برای جلب توجه خانواده ی طرف مقابل..
۰
۰
نوید
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
ممنون از راهنمایی خوبتون . موفق و پیروز باشید.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر