jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۸۱۸۰۵   ۳۱ تير ۱۳۹۲  |  ۱۸:۲۵

افراد مسلح دو زندان تاجی و ابو غریب واقع در بغداد را هدف حملات خمپاره‌ای قرار دادند که در این عملیات بیش از 500 زندانی از جمله رهبران گروه‌های تروریستی گریخته‌اند .

فرار 500 زندانی از 2 زندان عراق

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع امنیتی عراق اعلام کردند که افراد مسلح به دو زندان مهم در شمال و غرب بغداد، پایتخت عراق حمله کردند.

این منابع افزودند: افراد مسلح زندان بسیار مستحکم ابو غریب واقع در غرب بغداد هدف خمپاره‌های خود قرار دادند که پس از آن درگیری‌هایی نزدیک این زندان رخ داد که به دخالت هواپیماهای نظامی ارتش برای کنترل درگیری‌ها انجامید.

منابع خبری داخل زندان ابو غریب از کشته شدن سه زندانی و زخمی شدن 15 زندانی دیگر در این حمله خبر دادند.

این در حالی است که شبکه اسکای نیوز عربی گزارش داد که در این حمله 41 پلیس نیز کشته شده‌اند.

از سوی دیگر، افراد مسلح به زندان تاجی واقع در شمال بغداد حمله بردند اما هنوز مشخص نشده است که آیا افراد مسلح توانسته‌اند زندانیان را از سلول‌هایشان خارج کنند یا خیر.

در همین راستا، وزارت کشور عراق اعلام کرد که این دو حمله را خنثی کرده است اما پایگاه‌های خبری از فرار صدها زندانی از دو زندان مذکور خبر دادند.

روسیه الیوم گزارش داد که در این عملیات بیش از 500 زندانی از جمله رهبران گروه‌های تروریستی گریخته‌اند.

سعد معن، سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق در بیانیه خود که روی سایت وزارت کشور قرار گرفت، عنوان کرد: نیروهای امنیتی عراق به کمک نیروی هوایی ارتش توانستند حمله افراد مسلح به دو زندان تاجی و ابو غریب را خنثی کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی جلوی مهاجمان را گرفتند و آنها را وادار به فرار کردند اما با این وجود این نیروها هنوز در تعقیب تروریست‌ها و در تلاش برای تحت کنترل گرفتن منطقه دو زندان تاجی و ابو غریب هستند.(ایسنا)

برچسب ها: زندان
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر