زمستان امسال قطعی گاز نداریم

معاون وزیر نفت با تشریح آخرین وضعیت تعمیرات اساسی پالایشگاه‌ها و شبکه انتقال گاز با تاکید بر اینکه دولت یازدهم زمستان امسال نگرانی بابت قطع و یا افت فشار گاز نداشته باشد، اعلام کرد: با مجموع تدابیر انجام گرفته در طول سه سال گذشته بدون ساخت پالایشگاه جدید، تولید گاز کشور افزایش یافته است.
کد خبر: ۵۷۸۸۵۲
زمستان امسال قطعی گاز نداریم

«جواد اوجی» درباره آخرین اقدامات انجام گرفته به‌منظور افزایش پایدایر شبکه انتقال و تولید گاز کشور به ویژه برای زمستان سالجاری، گفت: در شرایط فعلی تعمیرات اساسی و دوره ای پالایشگاه‌های گاز آغاز شده است و با برنامه ریزی‌های انجام گرفته سعی شده میزان توقف تولید در حین انجام تعمیرات اساسی را به حداقل کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز با اعلام اینکه از سال گذشته با اقدامات انجام گرفته تمامی قطعات یدکی و تجهیزات مورد نیاز در حین انجام تعمیرات اساسی پالایشگاه‌ها تامین شده است، تصریح کرد: با انجام این برنامه ریزی‌ها و تامین قطعات یدکی هم اکنون تعمیرات دوره‌ای پالایشگاه‌های گاز در کوتاه‌ترین زمان در حال انجام است.

معاون وزیر نفت با یادآوری اینکه علاوه بر پالایشگاه‌ها، خطوط لوله، تاسیسات تقویت فشار و برخی از شبکه‌های گازرسانی شهری و روستایی هم مورد تعمیرات اساسی و دوره‌ای قرار گرفته اند، بیان کرد: علاوه بر این تا پیش از فرارسیدن فصل زمستان دومین طرح ذخیره‌سازی گاز طبیعی در منطقه شوریجه خراسان و چندین طرح تاسیسات جدید تقویت فشار و خطوط لوله انتقال گاز در مدار بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول با بیان اینکه در شرایط فعلی میزان گازرسانی به نیروگاه‌های برق کشور به مرز 200 میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته است، تبیین کرد: با افزایش میزان گازرسانی، در حال حاضر ذخیره‌سازی سوخت مایع شامل گازوئیل و نفت کوره در نیروگاه‌ها و صنایع کشور افزایش یافته است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی گاز با اعلام اینکه برای زمستان سالجاری با توجه به روند گازرسانی تابستانی، حجم ذخایر سوخت مایع صنایع و نیروگاه‌ها در سطوح مطلوب و قابل توجه‌ای خواهد بود، تاکید کرد: از این رو حتی در صورت اعمال محدودیت هیچگونه نگرانی بابت تامین سوخت صنایع و نیروگاه‌ها برای زمستان سالجاری وجود ندارد.

اوجی با بیان اینکه مطابق با برنامه زمان‌بندی پیش بینی می‌شود تا مهر ماه سالجاری تعمیرات اساسی و دوره ای تمامی پالایشگاه‌ها و تاسیسات گازی کشور به پایان برسد، یادآور شد: از این رو دولت یازدهم دست کم برای زمستان سالجاری نگران هیچگونه قطعی و یا افت فشار گاز برای زمستان سالجاری نباشد.

معاون وزیر نفت با یادآوری اینکه زمستان سال گذشته با وجود تثبیت تولید گاز و افزایش تعداد مشترکان خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی هیچگونه افت و یا قطعی در سطح شبکه سراسری گاز گزارش نشد، خاطرنشان کرد: بر این اساس حتی از ابتدای سالجاری تاکنون با کوتاه‌شدن زمان تعمیرات پالایشگاه‌ها و کاهش میزان توقف تولید به دلیل انجام تعمیرات، میزان تولید گاز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها