سرمربی تیم ملی رویای حضور در جام جهانی دارد

اعتراض کروش به تقویم فیفا

با توجه به مسئولیت و رویاهایی که برای تیم ملی فوتبال کشوری مانند ایران وجود دارد، نمی‌توانید بپذیرید که بازیکن تیم، یکشنبه شب به اردوی تیم ملی بیاید و روز چهارشنبه هم به میدان برود.
کد خبر: ۵۶۷۴۱۷
اعتراض کروش به تقویم فیفا

کارلوس کروش به شدت به تقویم فیفا اعتراض کرد، زیرا دیدار حساس تیم‌ ملی فوتبال ایران مقابل قطر در چارچوب راهیابی به جام جهانی، با دیدارهای دوستانه فوتبال دنیا که توسط فیفا برنامه‌ریزی شده همزمان شده است.

این موضوع بدان معنا خواهد بود که برخی از بازیکنان نمی‌توانند تا 48 ساعت پیش از آغاز مسابقه حساس ایران در اردوی تیم ملی شرکت کنند.

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر در رتبه سوم گروه A مقدماتی جام جهانی قرار گرفته و 3 امتیاز با راهیابی مستقیم به جام جهانی 2014 برزیل فاصله دارد.

این صحبت‌ها در حالی از سوی سرمربی پیشین رئال مادرید و دستیار الکس فرگوسن در منچستریونایتد مطرح شده که اردوی 36 نفره تیم ملی فوتبال ایران از روز یکشنبه در دبی برپا شده است.

با این حال رضا قوچان نژاد که در استاندارد لیژ بلژیک بازی می‌کند به همراه مسعود شجاعی، بازیکن اوساسونای اسپانیا و دانیال داوری، دروازه‌بان اینتراخت براونشوایگ و نظری که در آنجل هولمز سوئد توپ می‌زنند، دیرتر از موعد به اردو خواهند رسید.

زمانی که در «فیفا دی» بازی‌های ملی برنامه‌ ریزی می‌شوند، بازیکنان می‌توانند 5 روز زودتر از دیدار، باشگاه‌هایشان را ترک کرده و به اردوی تیم ملی بپیوندند.

کروش در این زمینه و در گفت‌وگو با یکی از نشریه‌های اماراتی گفت: با توجه به مسئولیت و رویاهایی که برای تیم ملی فوتبال کشوری مانند ایران وجود دارد، نمی‌توانید بپذیرید که بازیکن تیم، یکشنبه شب به اردوی تیم ملی بیاید و روز چهارشنبه هم به میدان برود. نمی‌توانم این موضوع را درک کنم. اطمینان دارم که این شرایط به هیچ وجه در کشورهایی مانند انگلیس و آلمان رخ نمی‌دهند. هیچ کس این را قبول نمی‌کند اما این موضوع در مورد ما یک حقیقت است ولی به هیچ وجه کار درستی نیست. این یکی از محدودیت‌های بزرگ ما در راهیابی به جام جهانی است. برای منطقه‌ای که 60 درصد قراردادهای تجاری فیفا در آن بسته شده است، قاره آسیا شایسته توجه بسیار بیشتری است.

کروش در ادامه با تاکید بر اینکه تمامی بازیکنان ملی پوش قطر در لیگ این کشور حضور دارند اعلام کرد آنها زمان بیشتری برای هماهنگی و آماده سازی جهت حضور در این دیدار را دارند.

کارلوس کروش با اشاره به اینکه ایران در سه حضور خود در جام جهانی در سال‌های 1978، 1998 و 2006 هیچ گاه نتوانسته از مرحله گروهی بالاتر برود افزود: این رویای بزرگی برای مردم هر کشوری است که تیمشان راهی جام جهانی شود. این انتظار در ایران بیشتر از سایر کشورها است زیرا مردمی فوتبالی و باتعصب در این زمینه دارد. می‌دانم که دیدار مقابل قطر برای هر دو تیم بسیار سخت است ولی من بسیار مثبت فکر می‌کنم و می‌دانم که مقابل این تیم نتیجه‌ خوبی خواهیم گرفت.

«در حال حاضر همه تیم‌ها شرایط اینکه به شکل مستقیم به جام جهانی راه پیدا کنند را دارند. این در حالی است که احتمال حذف شدن همه تیم‌ها نیز وجود دارد. در این برهه از دوران مربیگری‌ام، بزرگترین هدف من رساندن ایران به جام جهانی است.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها