jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۶۲۹۸۱   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۳

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا خبر داد:

انهدام باند جعل روادید کشورهای اروپایی

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی از متلاشی شدن باند جعل روادید کشورهای خارجی خصوصاً کشورهای اروپایی خبرداد.

انهدام باند جعل روادید کشورهای اروپایی

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سردار محمود صادقی گفت: در پی دریافت گزارشات و شکایت های مردمی مبنی بر دریافت پیامک از تلفن همراه برای اخذ روادید کشورهای اروپایی و درج آدرس سایت، تلفن ثابت و همراه، موضوع در دستور کار  پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد، افرادی با هویت معلوم در یکی از ساختمان های مناطق شمالی شهر تهران در قالب شرکت تجاری که فاقد هرگونه تابلو با عنوان اخذ روادید یا ویزا است، اقدام به اخذ روادید با مدرک جعلی می کنند.

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا درباره شیوه کارمجرمان، اظهارداشت: کلاهبرداران با قانونی جلوه دادن فعالیت خود، پس از جذب مشتری و دعوت مسافران متقاضی به کشورهای اروپایی با الصاق تابلوهای فریبنده و بروشورهای مربوط به اخذ روادید کشورهای خارجی، نسبت به فریب آنان اقدام می کردند.

سرهنگ صادقی افزود: اعضای این باند پس از اخذ مدارک مسافرتی و وجوه نقد، مسافران را با اسناد و گاهاً روادید جعلی برای خروج از کشور روانه فرودگاه ها می کردند که به علت جعلی بودن روادید، مسافران یاد شده، دستگیر می شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: دو تن از مسافران که بدین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته و دستگیر شده بودند، آدرس و نشانی متهمان را در اختیار پلیس قرار دادند که با بررسی های صورت گرفته، مشخص شد شرکت مذکور مکان مورد نظر را تخلیه و اعضای باند متواری شده اند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا اضافه کرد: ماموران این پلیس با انجام اقدامات پلیسی و نیز سرنخ های به جامانده از کلاهبرداران، موفق شدند مخفیگاه آنها را شناسایی و طی یک عملیات ضربتی اعضای باند که متشکل از چهار مرد و سه زن بود، را دستگیر کنند.

سرهنگ صادقی خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، مقادیر زیادی گذرنامه، اسناد و مدارک و نیز سربرگ های جعلی مربوط به شرکت های مسافرتی کشف شد.

وی ضمن هشدار به شهروندان از آنها خواست صرف دریافت پیامک از طریق تلفن همراه و آگهی روزنامه های کثیر الانتشار مراتب را قانونی جلوه نداده و فریب افراد و گروه های شیاد را نخورند.

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا به شهروندان توصیه کرد: در صورت درخواست روادید صرفا به آژانس های مسافرتی دارای مجوز و نیز سفارتخانه های مربوط به کشورهای مورد نظر مراجعه کنید.

سرهنگ صادقی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک و نیز باندهای کلاهبرداری مراتب را بلافاصله به پلیس 110 اطلاع داده و یا با شماره تلفن 88800000 – 021 پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا تماس بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر