jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۶۰۱۲۳ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۰۹:۴۵

کارشناسان نسبت به تغییر الگوی مصرف مواد مخدر و استفاده از مواد روانگردان در برخی زنان مرفه و تحصیلکرده به منظور زیبایی و افزایش توان جنسی هشدار می دهند .

یک کارشناس و درمانگر اعتیاد با اشاره به تغییر الگوی مصرف و انگیزه زنان برای مصرف مواد مخدر گفت: در گذشته بیشتر زنان میانسال خانه‌دار با انگیزه درمان به سمت مصرف مخدر می‌رفتند، اما امروزه اغلب اقشار مرفه و تحصیل‌کرده جامعه با انگیزه زیبایی و یا افزایش قوای جنسی به سمت مصرف ماده روان‌گردان شیشه می‌روند.

دکتر قدیرزاده  با بیان اینکه آمفتامین‌ها موجب افزایش انرژی و بی‌اشتهایی در بدن فرد می‌شوند، اظهار کرد: این لاغری موجب تحلیل تدریجی بافت‌های عضلانی می‌شود، لذا کسانی که می‌خواهند با مصرف شیشه لاغر شوند، بدانند که نه تنها اندام آنها زیبا نمی‌شود، بلکه مشکلات زیادی ایجاد می‌کند.

قدیرزاده در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه هشت درصد از معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند، افزود: اغلب زنان خانه‌داری که یکی از اعضای خانواده‌شان معتاد است، بیشتر به سمت مصرف مواد مخدر سنتی کشیده می‌شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه زنان نسبت به مردان تمایل کمتری برای مراجعه به مراکز ترک اعتیاد دارند، اظهار کرد: زنان معتاد به دلیل کمبود منابع مالی و همچنین کمبود اطلاع‌رسانی در این زمینه کمتر اقدام به ترک می‌کنند.

این درمانگر اعتیاد خاطر نشان کرد: معمولا زنان معتاد نسبت به زنان سالم بیشتر در معرض مشکلات روانی و جسمانی قرار دارند و به علت مسائل مختلف و برخلاف مردان، به صورت انفرادی اقدام به مصرف مواد مخدر می‌کنند. همچنین زنان معتاد بیشتر در معرض تهدید و سوء استفاده جنسی قرار دارند.

وی  گفت: حدود 50 تا 70 درصد زنان معتاد، همسر معتاد دارند.

ایسنا

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر