jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۵۴۰۸۸۴   ۲۷ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۶:۴۱

در آغاز هفته 26 لیگ برتر ،

توفان استقلال در شیراز

امروز استقلال با تعداد گل های زیاد و با برتری برابر فجرسپاسی شیراز باز هم صدرنشین لیگ برتر باقی ماند اما تفاوت این صدرنشینی به دست آوردت تفاضل گل خوب در مقایسه با حریفانی است که در نزدیکی آبی ها و سایه به سایه آنها در رده بندی تیم ها حرکت می کنند.

توفان استقلال در شیراز

هفته 26 لیگ برتر با دیدار دو تیم استقلال و فجر سپاسی شیراز آغاز شد که این بازی با برتری 5 بر صفر آبی پوشان به پایان رسید.
گلهای استقلال را در این دیدار جواد نکونام(40 پنالتی)، فرزاد حاتمی(50 و 56)،‌ سیاوش اکبرپور(66) و آرش برهانی(1+90) به ثمر رساندند.
نیمه نخست این دیدار تا دقیقه چهاردهم بدون هیچ اتفاق خاصی دنبال شد و در این دقیقه اولین فرصت این دیدار برای تیم فجر سپاسی به دست آمد که جابر انصاری از پشت محوطه جریمه توپ را به سمت دروازه‌ استقلال زد که با واکنش خوب مهدی رحمتی این فرصت برای تیم فجرسپاسی از دست رفت.
در ادامه این استقلال بود که در دقیقه 17 توسط عباس محمدرضایی، صاحب موقعیتی شد که ضربه این بازیکن از فاصله 30 متری با واکنش خلیل آزاد، دروازه‌بان تیم فجرسپاسی همراه شد و این دروازه‌بان به خوبی این توپ را مهار کرد.
در دقیقه 25 این دیدار یک کرنر برای تیم استقلال به دست آمد که در شلوغی مقابل دروازه‌ فجر سپاسی فرصت گلزنی خوبی را برای مهاجمان استقلال فراهم کرد، ولی با پوشش خوب مدافعان فجر این موقعیت بلافاصله تبدیل به یک ضد حمله به سود فجرسپاسی شد که با پوشش خوب علی حمودی این فرصت برای تیم فجر سپاسی از دست رفت.

در ادامه این جابر انصاری بود که در دقیقه بیست و هشتم دیدار از یک ارسال کرنر صاحب موقعیت شد که ضربه سر مهاجم فجرسپاسی از بالای دروازه‌ استقلال به اوت رفت.

در دقیقه سی و سوم بهترین فرصت تیم فجرسپاسی توسط فرشید اسماعیلی از دست رفت. این بازیکن که از اشتباه پژمان منتظری به خوبی استفاده کرد در موقعیتی تک به تک با مهدی رحمتی به سمت دروازه استقلال شوت زد که این ضربه از بالای دروازه‌ استقلال به شکلی خطرناک به اوت رفت.

در دقیقه سی و نهم با فرار سیاوش اکبرپور در محوطه جریمه فجر سپاسی، این بازیکن در حالی که موقعیت حضورش در محوطه جریمه چندان خطرناک نبود، توسط دروازه‌بان فجرسپاسی سرنگون شد که همین امر موجب اعلام یک ضربه پنالتی به سود استقلال شد که این ضربه پنالتی را جواد نکونام به خوبی به دور از دستان خلیل آزاد به گل تبدیل کرد.

نیمه دوم این دیدار با یک تغییر از سوی استقلال دنبال شد و جی لوید ساموئل به جای عباس محمدرضایی در ترکیب استقلال قرار گرفت.

در همان ابتدای نیمه دوم و در دقیقه 47 این دیدار از یک ضد حمله بازیکنان تیم فجر صاحب موقعیت خوبی شدند که سند لی بیتو در شرایط بسیار مناسبی توپ را به نظری سپرد و ضربه ضعیف این بازیکن را مهدی رحمتی براحتی در آغوش گرفت.

در ادامه این بازیکنان استقلال بودند که با یک حرکت تمرین شده باز هم به گل رسیدند. ساموئل تازه وارد بعد از یک- دو با مجتبی جباری، توپ را با یک پاس خوب به حاتمی رساند واین بازیکن با یک چرخش و شوت به سمت دروازه فجرسپاسی توپ را در دقیقه 50 به گل تبدیل کرد تا استقلال دو بر صفر از میزبانش پیش بیافتد.

در دقیقه 52 اولین تعویض تیم فجرسپاسی انجام شد و محمدرضا حسینی بجای نظری برای این تیم به میدان آمد و در ادامه خالد شفیعی هم از تیم فجر جایش را به امید خلیلی داد.

در دقیقه 56 باز هم فرزاد حاتمی فرصت خوبی را بدست اورد که ضربه این بازیکن از پشت محوطه هجده متر با اختلاف از کنار دروازه تیم فجر به اوت رفت.

در ادامه‌ی این دیدار در دقیقه 66 فرصت خوبی با اشتباه مدافعان فجرسپاسی شیراز برای بازیکنان استقلال مهیا شد. تا در یک موقعیت سه بر یک این سیاوش اکبرپور باشد که با پاس مجتبی جباری گل سوم استقلال را به ثمر برساند و حساب کار را سه بر صفر به سود استقلال کند.

سه دقیقه بعد از گل سوم استقلال امید خلیلی با یک ضربه سر می توانست یکی از گلهای خورده را جبران کند که مدافع تیم استقلال این توپ را از روی خط دروازه برگرداند تا این فرصت هم در دقیقه 69 برای فجری ها از دست برود.

در دقیقه 72 این دیدار با یک ارسال به پشت مدافعان تیم فجر، باز هم فرصت مناسبی برای فرزاد حاتمی بدست آمد که این بازیکن در شرایطی تک به تک با یک ضربه خوب توانست گل چهارم استقلال را در این دیدار به ثمر برساند و حساب کار را چهار بر صفر به سود استقلال کند.

در دقیقه 73 این دیدار حسین کاظمی از تیم فجر تعویض شد و بجای او هادی ایمانی برای تیم فجر به میدان رفت.

در دقیقه 75 هم قلعه نویی جباری را از میدان خارج و بجای او آرش برهانی را برای استقلال به میدان فرستاد.

در ادامه این دیدار در دقیقه 77 این فجریها بودند که باز هم یک موقعیت تک به تک را بدست آوردند که ضربه محمدرضا حسینی را مهدی رحمتی به خوبی دفع کرد که بعد از دفع توپ، او با مهاجم پرسپولیس برخوردی داشت که منجر به مصدومیت رحمتی شد که در همین زمان رحمتی به شدت از سوی تماشاگران حاضر در استادیوم تشویق شد. تماشاگران در شعارهایشان از کی‌روش می خواستند تا رحمتی را مجددا به تیم ملی دعوت کند.

در دقیقه 79 این دیدار بازهم استقلال صاحب فرصت شد و این بار ضربه ساموئل با فاصله ای اندک از کنار دروازه فجر به شکلی خطرناک عبور کرد.

در دقیقه 82 این دیدار جابر انصاری مهاجم تیم فجرسپاسی در شرایطی بسیار مناسب با مهدی رحمتی تک به تک شد که با واکنش خوب رحمتی این فرصت هم برای تیم فجر از دست رفت.

در دقیقه 84 فرزاد حاتمی جایش را به ایمان موسوی داد.

در پایان بازی آرش برهانی با جا گذاشتن دروازه‌بان سپاسی پنجمین گل استقلال را به ثمر رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها