jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۵۴۰۴۷۷ ۲۵ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۴:۳۰

بهت بزرگان کشتی روسیه از یک تصمیم پر سر و صدا؛

واکنش شدید روس ها به حذف کشتی از المپیک

کشورها صاحب سبک در کشتی شدیدترین واکنش را نسبت به حذف کشتی از المپیک داشته اند از جمله ایران، ترکیه ، آمریکا و روسیه . بزرگان کشتی روسیه پس از این اتفاق موضع گیری شدیدی را بر علیه کمیته بین المللی المپیک اتخاذ کرده اند و خواستار تجدید نظر در این تصمیم شده اند.

واکنش شدید روس ها به حذف  کشتی از المپیک


سرمربی پیشین تیم کشتی آزاد روسیه گفت: حذف کشتی از المپیک غیر ممکن است، زیرا بازی‌های المپیک برای اولین بار از رشته‌های کشتی و دو ومیدانی آغاز شده است.
جامبولات تدیف با بیان این مطلب افزود: حذف کشتی از المپیک تصمیم پوچی است، اگر این اتفاق بیافتد بازی‌های المپیک یکی از رشته‌های زیبای خود را از دست می‌دهد. مطمئنم کشورهای روسیه، ایران، ترکیه، اوکراین، آمریکا و چند کشور دیگر می‌توانند از این امر جلوگیری کنند.

وی که با روس‌ها افتخارات بسیاری را کسب کرده است، خاطر نشان کرد: مردم بسیاری در دنیا علاقمند به کشتی هستند و این موضوع اجازه نمی‌دهد که کشتی از المپیک حذف شود.

* ولاسوف: کشتی طرفداران بسیاری دارد

رومن ولاسوف گفت: کشتی از دوران باستان در المپیک حضور داشته است و مدال آوران این رشته همواره از قهرمانان کشور خود هستند. در کشتی عکس‌های زیبا، صحنه‌های درام و حوادث زیبایی در چند ثانیه اتفاق می‌افتد و این رشته طرفداران زیادی دارد.

دارنده مدال طلای کشتی فرنگی المپیک لندن خاطر نشان کرد: صادقانه می‌توانم بگویم که چنین تصمیمی نمی‌تواند به سادگی اتفاق بیافتد و امیدوارم این موضوع تایید نشود.

* وزیر ورزش روسیه: از خبر حذف کشتی شگفت زده شده‌ام

ویتالی موتکو گفت: در حال حاضر برای من بسیار دشوار است که انگیزه کمیته بین‌المللی المپیک را از خبر حذف کشتی از این رقابت‌ها بدانم و از این خبر شگفت زده شده‌ام. کشتی همراه دوومیدانی از اولین المپیک در این رقابت‌ها حضور داشته است و به‌راحتی نمی‌توان آن را حذف کرد.

وزیر ورزش روسیه با بیان این مطلب افزود: این پیشنهاد کمیته بین‌المللی المپیک برای من بسیار عجیب است، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به این رشته علاقمند هستند و به نظر تصمیمی ‌آنها در مورد حذف کشتی از المپیک غیرمنتظره و غیر منطقی بوده است.

موتکو خاطر نشان کرد: من از این تصمیم بسیار متاسفم و امیدوارم اعضای کمیته بین‌المللی المپیک از روسیه با این تصمیم در جلسه آرژانتین در شهریورماه سال آینده به شدت مخالفت کنند.

* فادزایف: باور نمی‌کنم که کشتی از المپیک حذف شود

به گزارش فارس نایب رئیس فدراسیون کشتی روسیه نیز گفت: 20 سال است هر روز خبری در مورد حذف کشتی منتشر می‌شود و من باورم نمی‌شود که این رشته از المپیک کنار گذاشته شود.

آرسن فادزایف دارنده 2 مدال طلای المپیک و مسئول کشتی آزاد روسیه با بیان این مطلب افزود: کشتی در کشورهای اروپایی، ایران، آمریکا، کره‌جنوبی و ژاپن بسیار محبوب است، نباید اجازه دهیم که این اتفاق رخ دهد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از دلایل این امر تغییر دائم قوانین است و ما باید سعی کنیم با تعریف قوانین بهتر و تلاش جمعی کشتی را در المپیک حفظ کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر