jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۲۱۵۶   ۲۶ آبان ۱۳۸۳  |  ۲۲:۱۴

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران درباره تصمیمات اخذ شده در جلسه صبح دیروز کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات غیرنفتی گفت : چگونگی پرداختن به صادرات مجدد و نقش آن در توسعه تجارت کشور و افزایش سهم بخش خدمات در تولید ناخالص ملی و ایجاد اشتغال از مهمترین موضوعات مطرح شده بود.


مجتبی خسروتاج افزود: در این نشست کلیات پیشنهاد توسعه صادرات مجدد کالا به تصویب رسید و مقرر شد موارد اجرایی آن در سازمان توسعه تجارت و کمیته بازرگانی اتاق بازرگانی با حضور بنگاه ها و شرکت های تجاری به بحث گذاشته شود. وی با تاکید بر این که در اجرای این مصوبه از پیشنهادهای کلیه صاحب نظران درخصوص چگونگی توسعه صادرات مجدد از کشور به سایر کشورها استقبال می شود افزود: اعضای کمیته کارشناسی شورا برای توسعه صادرات مجدد کالا از کشور تاکید داشتند که یک تبصره به ماده 14 قانون مقررات گمرکی برای ورود کالا به صورت موقت و اجازه صادرات مجدد ، چنانچه پردازشی روی کالا صورت نگرفته باشد اضافه شود. او ادامه داد: استفاده از ظرفیت های مناسب ایجاد شده در مناطق آزاد و یا ویژه اقتصادی برای نگهداری کالا و صدور مجدد آنها، انجام اصلاحاتی در سیستم بانکی کشور برای اجازه واردات با اعتبارات اسنادی ، اجازه واردات کالا به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از طریق اعتبارات اسنادی و بدون ارائه برگ سبز گمرکی از مصوبات جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات کالای غیرنفتی بود. به گزارش ایسنا، وی به بررسی مبادلات بازارچه های مرزی در مناطق شرقی کشور و هم مرز با افغانستان اشاره کرد و گفت : براساس گزارش ارائه شده در 6 ماه نخست امسال ، صادرات از بازارچه های مرزی «میل 73» و «یزدان» که میان 2 منطقه مرزی زابل و دوغارون قرار گرفته ، رشد بسیار خوبی داشته است و ایجاد گمرکات رسمی در «میل 73» مورد تاکید اعضای جلسه قرار گرفت .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر