jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۴۴۴۶۳   ۱۷ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۱:۳۸

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه با اصلاح قانون مالیاتها ، 180 هزار میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده دریافت کردیم، اعلام کرد: دولت ماهانه 3 هزار و 400 میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت می‌کند.

سیدشمس الدین حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان تنکابن افزود: در آینده نزدیک، با برگزاری نشست‌های تخصصی با اقشار مختلف مردم، موضوع طرح تحول اقتصادی را شفاف تر با آنان در میان خواهیم گذاشت.

وی اقدامات بخش بانک و بانکداری در کشور را خوب توصیف کرد و اظهار داشت:در بحث تحولات بانکداری ، نظارت را تقویت می‌کنیم و همچنین تقویت ارزش پول ملی برای ما مهم است.
 
وزیر اقتصاد گفت: اکنون، لایحه تقویت ارزش پول ملی (حذف صفر) در دولت تهیه شده است و دنبال این هستیم که اجزای بنیادی تر طرح تحول اقتصادی را تهیه کنیم تا حذف صفر مشخص شود.
 
وی افزود: همچنین با اصلاح امور گمرگی و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، در بخش تجارت خارجی، تحول شگرفی ایجاد شده است.
 
حسینی به اصلاح قانون مالیات ها اشاره کرد و اظهار داشت: با اصلاح قانون مالیاتها ، 180 هزار میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده دریافت کردیم.
 
وی همچنین به پرداخت یارانه نقدی به مردم اشاره کرد و افزود: دولت ماهانه سه هزار و400میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت می کند.
 
وزیر اقتصاد بر لزوم سرمایه گذاری بیشتر و حمایت از سرمایه گذاران در بخش های مختلف در شهرستانها تاکید کرد و گفت: تشکیل کمیته برای پیشبرد امور سرمایه گذاری در شهرستان ها ضروری است.
 
وی با تاکید بر ضرورت احیای برخی از کارحانه های منطقه شمال کشور، افزود: ما با پرداخت تسهیلات بانکی نسبت به احیای کارخانه ها مساعدت می کنیم.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر