jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۵۲۶۸   ۲۴ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۶

کمیته عالی شورای انتقالی لیبی در طرابلس پس از بروز درگیری‌های مسلحانه میان هواداران قذافی با انقلابیون لیبی در این شهر آماده‌باش کامل اعلام کرد،‌ این در حالی است که درگیری‌ها در سرت بشدت ادامه دارد. به گزارش شبکه تلویزیونی العالم و به گفته شاهدان عینی، حدود 50 هوادار قذافی روز جمعه پس از ادای نمازظهر در منطقه ابوسلیم که کانون تجمع و تمرکز هواداران دیکتاتور فراری لیبی به شمار می‌آید، با برافراشتن پرچم‌های سبز که پرچم سابق لیبی به شمار می‌آید، شعارهایی در حمایت از سرهنگ قذافی سردادند. پس از آن هواداران قذافی در ابوسلیم با انقلابیون لیبی درگیر شده و انقلابیون تاکید کردند که درگیری‌های مسلحانه به جز ابوسلیم به 3 منطقه همجوار آن گسترش پیدا کرد.

عبدالرزاق عرادی، نایب‌رئیس کمیته عالی شورای انتقالی لیبی در طرابلس اعلام کرد که طی این درگیری‌ها یک نفر از انقلابیون و 2 هوادار قذافی کشته شدند، همچنین 27 نفر از عناصر سابق رژیم نیز به اسارت گرفته شدند که 4 نفر از افراد به اسارت گرفته شده ، آفریقایی‌الاصل‌ اما دارای شناسنامه جعلی لیبی بوده‌اند. از سوی دیگر عبدالحکیم بلحاج،‌ رئیس شورای نظامی طرابلس تاکید کرد که این شورا با قاطعیت با هرگونه اقدامی که درصدد ایجاد اخلال در امنیت پایتخت باشد، مقابله خواهد کرد و از مزدوران رژیم سابق خواست فورا سلاح‌های خود را تحویل دهند.

از سوی دیگر از جبهه سرت خبر می‌رسد که شورای انتقالی لیبی روز جمعه تلاش کرد با استفاده از تانک‌های خود به مرکز سرت پیشروی کند و مقاومت هواداران قذافی در این شهر را درهم بشکند که با ناکامی مواجه شد. رهبران شورای انتقالی لیبی می‌گویند که هواداران قذافی تنها بر منطقه‌ای مسکونی به وسعت 700 متر در 5/1 کیلومتر استیلا دارند.

عبدالهادی الدغمان، یکی از فرماند هان گردان‌های شورای انتقالی در سرت گفت که انقلابیون لیبی با توپ‌ها و تانک‌های خود این منطقه را به محاصره درآورده‌اند. انقلابیون لیبی از 15 سپتامبر گذشته شهر سرت را به محاصره خود درآورده و از آن تاریخ تاکنون در درگیری‌ با هواداران قذافی 91 انقلابی کشته و صدها نفر دیگر مجروح شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر