jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۴۱۶۵۷۲ ۲۹ تير ۱۳۹۰  |  ۱۱:۲۰

مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم از افزایش ساعات پخش سیمای استان قم به 20 ساعت خبر داد.

به گزارش مهر، بهرام محمدی نیا عصر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران از 20 ساعته شدن پخش سیمای استان خبر داد و اظهار داشت: اخیرا شانزدهمین شبکه استانی کشور نیز ساعات پخش برنامه های خود را به 20 ساعت افزایش داده است و استان قم نیز هفدهمین استان در این زمینه خواهد بود.

وی اضافه کرد: جدول برنامه های سیمای مرکز استان برای این کار طراحی شده است و بناست بر اساس این برنامه ریزی‌ها روزانه دو الی سه ساعت به برنامه‌های حوزه اختصاص یابد، همچنین قرار است یک بخش برون مرزی به زبان های عربی و انگلیسی با موضوعات تفسیر، قرآن، احکام، معارف و ... نیز گنجانده شود.

محمدی نیا در ادامه با اشاره به این که استان قم از استان های اول کشور در بحث فرستنده های دیجیتال بوده است، تصریح کرد: تا قبل از آن مردم در استان 11 شبکه را از طریق فرستنده آنالوگ دریافت می کردند که با راه اندازی سیستم دیجیتال این ظرفیت به دریافت 15 شبکه تلویزیونی و 11 شبکه رادیویی و جمعا 26 شبکه صدا و سیما ارتقا یافت.

وی با بیان این که سیستم فرستنده دیجیتال 10 برابر کیفیت تصویر بالاتری نسبت به سیستم آنالوگ دارد، یادآور شد: فرستنده دیجیتال اولی که با ظرفیت 3 کیلو وات در استان نصب شد 8 شبکه اول و فرستنده دوم با ظرفیت 500 وات، 7 شبکه را پوشش می‌دهد که به دنبال این هستیم تا فرستنده دوم پرقدرت دیگری را نصب کنیم تا هفت شبکه دوم نیز با کیفیت بهتری دریافت شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم با اشاره به این که در حال حاضر تنها 10درصد مردم استان از فرستنده‌های دیجیتال استفاده می‌کنند، تصریح کرد: هنوز 90 درصد مردم استان از فرستنده های آنالوگ استفاده می‌کنند که این آمار با انجام تبلیغات در حال افزایش است و باید توجه داشت که تا پایان سال 91 باید تمام مخاطبان از فرستنده دیجیتال استفاده کنند و به طور کلی سیستم آنالوگ جمع می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر