اختلاف فاحش قیمت خرید و فروش سکه

سکه طرح قدیم460 هزارتومان شد

سکه فروشان در حالی قیمت سکه ها را بر روی شیشه مغازه های خود درج کرده اند که در مراجعه برای خرید نرخ بالاتری را به مشتری اعلام می کنند، در عین حال همین فعالان بازار سکه از خرید سکه ها امتناع می کنند، به طوریکه تنها تعداد معدودی از فعالان این بازار دست به خرید سکه می زنند.
کد خبر: ۴۰۶۰۳۹

به گزارش مهر، اختلاف قیمت بالای بین خرید و فروش سکه ها نیز بسیار چشمگیر است، به طوریکه گرچه در شرایط معمول بازار اختلاف قیمت خرید و فروش سکه ها تنها هزار یا در نهایت دو هزار تومان است، اما در شرایط فعلی این اختلاف به 6 هزار تومان هم رسیده است.

اختلاف قیمت بین خرید و فروش در سکه های گرمی نسبت به سایر سکه ها بیشتر نمایان است، به عبارت دیگر شرایط غیر عادی بازار سکه باعث شده که فعالان این بازار سکه را بفروشند اما با قیمتی بسیار پائین تر آن را خریداری نمایند.

در این اوضاع تنها کسانی که متضرر می شوند، مشتریان واقعی بازار هستند، نه دلالان و نه صرافی ها و نه حتی سکه فروشان و فعلان بازار سکه و طلا.

این شرایط در حالی در بازار سکه و طلا حاکم است که قیمت برخی از سکه ها با کاهش جزئی در بازار همراه شده به طوری که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز در بازار غیر رسمی 460 هزار تومان، طرح جدید 445 هزار تومان، نیم سکه 225 هزار تومان، ربع سکه 130 هزار تومان و سکه گرمی 68 هزار تومان است.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی دیروز در بازار 460 هزار تومان، طرح جدید 448 هزار تومان، نیم سکه 226 هزار تومان، ربع سکه 131 هزار تومان و سکه گرمی 68 هزار تومان بود.

بانک مرکزی نیز قیمت سکه ها را مانند روز گذشته اعلام کرد و در قیمتها تغییری را نداد که بر این اساس قیمت هر قطعه سکه طرح جدید برای عرضه در شعب بانکی 451 هزار و 360 تومان، نیم سکه 225 هزار و 680 تومان و ربع سکه را 128 هزار و 440 تومان اعلام شد.

نرخ هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی مانند روز گذشته 1536 دلار و هر گرم طلای زرد 18 عیار 44 هزار و 320  تومان اعلام شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها