jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۱۷۱۴۰   ۲۴ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۶:۲۴

با حضور رئیس جمهور صورت گرفت

افتتاح آزاد راه قزوین - رشت

آزاد راه قزوین - رشت بعد ازظهر امروز دوشنبه با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در مراسم افتتاح این طرح ، بهبهانی وزیر راه و ترابری ، ابوترابی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ، آیت الله باریک بین نماینده ولی فقیه در استان قزوین ، جمعی از نمایندگان مردم استان های قزوین و گیلان درمجلس و استانداران و مسئولان دو استان حضور داشتند .

مراحل اجرایی این طرح عظیم ملی با 127 کیلومتر طول از سال1381 آغاز شد و برای احداث آن 400 میلیارد تومان هزینه شده است .

آزاد راه قزوین - رشت دارای 440 دهنه پل و 10 دهنه تونل است و طول تونل های آن در مجموع به 5 هزارو 500 متر می رسد وطولانی ترین تونل آن هم هزار و 763 متر طول دارد.

برای ساخت 11 کیلومتر باقی مانده این آزاد راه که در مناطق کوهستانی و سخت گذر حد فاصل شهرهای لوشان و منجیل قراردارد 150 میلیارد تومان هزینه و 4 تا 7 کیلومتر تونل پیش بینی شده است .

با ساخت این آزادراه که بیش از 70 کیلومتر از آن درحوزه استان قزوین قرار دارد ، مصرف سوخت دراین محور روزانه به میزان 100 هزار لیتر صرفه جویی می شود و زمان سفر بین دو شهر قزوین - رشت 45 دقیقه و طول مسیر نیز 10 کیلومتر کاهش یافت .

با بهره برداری از این آزادراه با 4 خط رفت و برگشت که در آستانه سفرهای نوروزی انجام شد گام مهمی در جهت کاهش سوانح و تلفات رانندگی در این محور پرتردد برداشته و زمینه سفرهای ایمن و کم خطر برای مسافران فراهم شد .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر