jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۱۹۹   ۲۹ شهريور ۱۳۸۲  |  ۰۱:۱۶

جام جم آنلاین - آندریاس لووینشتین معاون مدیر اجرایی شرکت یوروکوپتر روز جمعه 19 سپتامبر اعلام کرد ، این شرکت برای تولید بالگردهای سبک و متوسط در چین قراردادی را با شرکت چینی آویک امضا کرده است .

به گزارش رادیو بین المللی فرانسه ، امضای این قرارداد و افتتاح دفتر نمایندگی یوروکوپتر نخستین شرکت هلی کوپترسازی جهان به مناسبت سالن هوایی پکن که از روز چهارشنبه 17 تا جمعه 19 سپتامبر در پایتخت چین برگزار گردید ، اعلام شد.

لووینشتین گفت ، این قرارداد به مفهوم یک قرارداد مجوز ساخت نیست ، بلکه یک همکاری مشترک است که باعث ایجاد مشاغل زیادی در صنایع پیشرفته چین می شود.
وی افزود هدف اصلی ایجاد صنعت هلی کوپترسازی در چین است .
وی گفت توسعه بازارهای خصوصی و شبه دولتی مانند فروش بالگردهای شخصی ، امدادرسانی ، امنیت شهری ، بالگردهای بیمارستانی در طرح ما جایگاه ویژه ای دارد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر تعداد این گونه بالگردها در کشور پهناور چین فقط 80 فروند است ، در حالی که در فرانسه 600 فروند از این مدل بالگردها مورد استفاده قرار می گیرند.
لووینشتین گفت : با این که بازار خرید بالگرد در چین یک بازار نوپا است ، اما به سرعت گسترش خواهد یافت .

یورو کوپتر در انتظار پاسخ اسپانیا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر