jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۹۰ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

پرویز پرستویی را در نقش مردی که عاشق شده تصور کنید، عاشقی که با هزار مشقت به وصال معشوق می‌رسد، اما مسائل خاله‌زنکی و روابط بین خواهر شوهر و مادر شوهر با عروس نمی‌گذارد آب خوش از گلوی این عاشق پایین برود. بعد پرستویی را تصور کنید که یکی از آن بازی‌های فوق العاده‌اش را به نمایش می‌گذارد و روزی کاسه صبرش لبریز می‌شود و از کوره درمی‌رود... همه این‌ها باید دیدنی باشد که محسن علی‌اکبری، تهیه‌کننده فیلم کتاب قانون را مجاب کرده که این فیلم حتما به فروش بالایی دست پیدا خواهد کرد.

 اما کتاب قانون در 6 روز اول حدود 80 میلیون تومان فروخته است که این رقم برای علی‌اکبری قابل قبول نیست، چون او به فروش بیشتری فکر می‌کرد. وقتی از این تهیه‌کننده می‌پرسم، کتاب قانون دارای چه ویژگی‌هایی است که قبل از اکران فیلم هم اعلام کردید این فیلم به فروش میلیاردی دست پیدا می‌کند، می‌گوید: «چون کتاب قانون همه ویژگی‌هایی را که یک مخاطب از یک فیلم سینمایی می‌پسندد، دارد. پرستویی در این فیلم سنگ تمام گذاشته، چون بخش‌هایی از آن در لبنان فیلمبرداری شده است، تصاویر فیلم دیدنی و زیباست، وقتی رحمان (پرستویی)‌ با عروسش به ایران می‌آید اتفاقات جالب و دیدنی‌ای برایش رخ می‌دهد و همسر لبنانی او درگیر ماجراهایی می‌شود که خواهرشوهر و مادرشوهر به سبک سنت برایش تدارک دیده‌اند... پس می‌بینید که فیلم کتاب قانون همه نشانه‌های یک فیلم موفق را دارد و اگر در جذب مخاطب موفق نشود باید علت را در جایی دیگر جستجو کرد.»

حالا دیگر با اطمینان می توان گفت که مردم فیلم «دوخواهر» را بیشتر از بی‌پولی پسندیده‌اند، چون کار از رقابت گذشته و دوخواهر علنا بیشتر از بی‌پولی فروخته است و توانسته یک سالن هم به تعداد سالن‌هایش اضافه کند و در 23 سینما به اکران خود ادامه بدهد و در مدت 26 روز فروش خود را به 609 میلیون تومان برساند در صورتی که فیلم بی‌پولی در هفته گذشته یکی از سالن‌های خود را از دست داد و با در اختیار داشتن 21 سینما، حدود 566 میلیون تومان برای گیشه خود درآمد کسب کرد.

تعداد سالن‌های فیلم «تردید» هم کاهش یافت و این نشان می‌دهد که برخی سینماهای نمایش‌دهنده تردید تماشاچیان خود را از دست داده‌اند به همین دلیل سینمادار تصمیم گرفته فیلم را عوض کند. تردید در مدت 26 روز حدود 200 میلیون تومان فروخته است. منتقدان همچنان از ضعف‌های فیلم «زندگی‌شیرین» و کارگردان آن می‌گویند، اما مردمی که به سینمای صلح میرزایی علاقه‌مندند به تماشای این فیلم می‌روند به همین دلیل زندگی شیرین از عید فطر تاکنون حدود 460 میلیون تومان برای تهیه‌کننده خود فروش داشته است.

این روزها تهیه‌کنندگان فیلم‌هایی مانند بی‌پولی و تردید تلاش می‌کنند تا سینما فرهنگ را برای اکران فیلم خود حفظ کنند، از سویی تهیه‌کننده فیلم کتاب قانون هم گلایه‌مند است که این سینما فیلم او را اکران نمی‌کند. سینما فرهنگ همیشه برای تهیه‌کنندگان فیلم‌های خاص و ممتاز در اولویت بوده است، چون این سینما هم امکانات خوب نمایشی و رفاهی دارد و هم تنها سینمایی است که در منطقه شمال تهران و درخیابان عریض و طویل شریعتی واقع است، منطقه‌ای که مردم ساکن در آن می‌توانند مشتریان خوبی برای این فیلم‌ها باشند. محبوبیت سینما فرهنگ آنقدر زیاد است که حتی راه‌اندازی پردیس ملت هم نتوانست این محبوبیت را کم کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر