jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۲۶ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

خرم‌آباد -‌ خبرنگار جام‌جم: با انجام یکسری حفاری برای لایه‌نگاری در تپه باستانی «گه‌کو»، مجموعه بزرگی از نوعی سفال منقوش که تولید این محل بوده به دست آمد. رئیس سازمان میراث فرهنگی لرستان با اعلام این خبر گفت: تپه گه‌کو، یکی از مهمترین محوطه‌های دشت سیلاخور در محدوده شهرهای بروجرد و دورود است .

سفال گه‌کو، گونه‌ای نوشناخته است که به دلیل ویژگی‌های خاصش احتمال تداخل با سفال‌های بسیار قدیمی‌تر عصر مفرغ را در بررسی‌های باستانی ایجاد کرده است که همین امر می‌تواند موجب شکل گرفتن ابهاماتی در گاه‌نگاری محوطه‌ها و برآوردهای آماری و استقراری دوره‌های مختلف شود.

محمد رحم‌دل با اشاره به کشف این مجموعه بزرگ سفال تپه‌ گه‌کو افزود: نتایج مقدماتی حفاری این محوطه نشان داد که سفال محلی گه‌کو در محدوده زمانی کوتاهی پس از آغاز دوره فراهخامنشی تا قبل از دوره پارت میانه در دشت سیلاخور به احتمال فراوان تولید و استفاده می‌شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر