jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۴۳۵۳   ۰۳ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۲۹

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت : اجرای طرح افزایش عملکرد و تولید گندم سالانه بیش از 2میلیارد دلار صرفه جویی ارزی درپی خواهد داشت .

به گزارش ایرنا، مهندس محمدرضا اسکندری در شیروان گفت : متوسط واردات گندم در 5سال اخیر سالانه 5میلیون و 500هزار تن بوده که این میزان تا سال 1385 به یک میلیون و 77هزار تن کاهش خواهد یافت . مجری طرح محوری گندم کشور افزود: در طول اجرای این طرح که مدت اجرای آن 10سال است ، به طور متوسط واردات گندم به یک میلیون و 800هزار تن کاهش خواهد یافت . وی گفت : در صورت اجرا نشدن این طرح ، متوسط واردات گندم سالانه ، به بیش از 4میلیون و 480هزار تن خواهد رسید. وی از دیگر مزایای اجرای این طرح در طول 10سال را ایجاد اشتغال برای 182هزار نفر اعلام کرد. او افزود: در اجرای این طرح میزان تولید گندم آبی در هر هکتار از سه تن و 300کیلوگرم در سال جاری به 4تن و 800کیلوگرم در پایان طرح خواهد رسید. وی گفت : تولید گندم دیم نیز از 830کیلوگرم به یک تن و 166کیلوگرم افزایش خواهد یافت . او افزود: به این ترتیب با اجرای این طرح ، میزان تولید متوسط گندم از 10میلیون تن فعلی به 14میلیون تن در سال 1390 افزایش خواهد یافت .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر