jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۱۹۴۰   ۰۱ فروردين ۱۳۸۲  |  ۱۵:۱۲

جام جم آنلاین - کرم جدیدی موسوم به گاندا با پیامهایی مربوط به جنگ آمریکا و عراق به سرعت روی اینترنت پخش شد. نویسنده این کرم که خود را عمو راجر

ملقب ساخته و ظاهرا در اعتراض به سیستم آموزشی سوئد دست به چنین کاری زده با سوءاستفاده از اخبار جنگ ضمیمه آلوده ای را به آتلوک مایکروسافت چسباند و آنرا برای کاربران اینترنت ارسال کرد.
گراهام کلولی مشاور ارشد در شرکت ضد ویروس سوپوس ضمن بیان این مطلب افزود این ضمیمه در ویژوال بیسیک نوشته شده و با موضوعاتی مانند عکسهای جاسوسی از تاسیسات عراق و اخبار مربوط به جنگ کاربران را فریب می دهد و وقتی آنها ضمیمه راکه به صورت اسکرین سیور یا فایل اجرایی است باز کنند ; بلافاصله سیستم آلوده شده و برنامه های ضد ویروس هم از کار می افتد.
بدلیل علاقمندی کاربران نسبت به دنبال کردن اخبار جنگ ; گراهام هشدار داد که از باز کردن هر گونه ضمیمه مشکوک درباره اخبار جنگ خودداری کنند تا از خطرات آن در امان بمانند.
برای گرفتن اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.