jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۱۱۱۵   ۰۹ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۴

برای نخستین بار در خاورمیانه ، ورقهای پلی کربنات در انواع تخت و چند جداره با قابلیت های ضد زلزله ، ضد گلوله ، ضدانفجار و ترکش در ایران تولید شد.

به گزارش خبرنگار ما، ناصر شادمهر ، مدیرعامل یک واحد صنعتی تولیدکننده این محصول گفت : هم اکنون ورقهای پلی کربنات تولید ایران کیلویی 4دلار به فروش می رسد و این در حالی است که بهای محصول فوق در خارج از کشور حدود 12تا 18دلار است . وی بااشاره به این که تاکنون حجم عمده ای از این تولیدات به کشورهای اروپایی ، آسیای میانه ، کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه صادر شده است ، اظهار کرد: این ورقها جایگزین بسیار مناسبی به جای شیشه در مراکز حساس نظامی ، فرماندهی و برجهای مراقبت است و در ساخت سیستم های پدافند هوایی ، پناهگاه ها، تاسیسات نظامی ویژه (هسته ای و شیمیایی) و تاسیسات زیرزمینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. وی در مورد تمایل خارجیان به سرمایه گذاری در ایران گفت : از آنجا که ایران در مرحله هشتم ریسک دنیا قرار دارد لذا خارجیان نسبت به سرمایه گذاری مستقیم در زمینه های استراتژیکی در ایران تمایل چندانی ندارند. وی همچنین تاکید کرد: استفاده از ورق چند جداره پلی کربنات به جای شیشه معمولی در ساختمان تا میزان 50درصد در مصرف انرژی صرفه جویی به دنبال خواهد داشت و همچنین به دلیل عایق بودن در برابر صوت نیز قابلیت استفاده در مکان های پر صدا را دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر