jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۸۷۹   ۰۳ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۲:۳۴

جام جم آنلاین - بیش از 460 میلیون فرانک سوئیس از سرمایه های عراقی در بانک های سوئیس نگهداری می شوند.به نوشته روزنامه لاتریبون و به نقل از شماره روز جمعه 21 فوریه روزنامه سویسی آلمانی زبان بلیک

، بانک های سوییس بیش از 460 میلیون فرانک سوئیس از سرمایه های عراقی را دراختیار دارند.
این خبر توسط یک سخنگوی بانک ملی سوئیس تایید شده است .
این سخنگو می گوید: این پول ها غیرقانونی نیستند و متعلق به اشخاص یا شرکتهای عراقی هستند که به بانکهای سوئیس سپرده شده اند.
به نوشته روزنامه بلیک یک دفتر کارگاه خصوصی امریکایی کشف کرده است که دستکم 10 میلیارد دلار از دارایی های عراق توسط صدام حسین به بانک های خارجی و به ویژه به بانکهای سوئیس انتقال پیدا کرده است .
دفتر کارگاه خصوصی کرول که تحقیقات خود را به درخواست دولت کویت انجام داده است ، عقیده دارد دستکم سرمایه های شخصی افراد و شرکتهای عراقی که به بانکهای سوئیس سپرده شده اند حدود 800 میلیون فرانک سوئیس برآورد می شوند.
براساس تحریم های اعمال شده توسط سازمان ملل متحد علیه عراق در سال 1990 میلادی انتقال هرگونه سرمایه به داخل خاک عراق ممنوع است ، اما خروج سرمایه از این کشور مشمول قوانین تحریم نمی شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر