jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۰۷۵۴۴   ۱۸ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۱:۱۴

بزرگداشت یوسف شاهین، کارگردان فقید سینمای مصر در ایام برپایی جشنواره فیلم مراکش برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، برنامه بزرگداشت سینمای معاصر بریتانیا از دیگر بخش‌های ویژه این دوره از جشنواره فیلم مراکش به شمار می‌رود.

بنا به اعلام ورایتی، هشتمین دوره جشنواره فیلم مراکش از 22 تا‌ 14 نوامبر (30 تا‌ 23 آبان) در این کشور آفریقایی به فعالیت می‌پردازد.

چشم‌اندازی بر آثار آندری کونچالوفسکی با نمایش 7 فیلم مطرح از این سینماگر روسی از دیگر برنامه‌های ویژه جشنواره مراکش‌ به شمار می‌رود. جشنواره فیلم مراکش امسال 40 فیلم برگزیده سینمای بریتانیا و آثار برگزیده خود را از سینمای کشورهای اسپانیا، ایتالیا، مراکش و مصر در معرض تماشای مخاطبانش قرار می‌دهد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مراکش که به آن «مهرجان مراکش» می‌گویند، تحت نظارت مستقیم پادشاه مغرب و با ریاست شاهزاده مولا رشید برگزار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر