jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۰۶۶۹۰   ۱۵ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۱:۳۴

دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از کاهش قیمت سبد نفتی این سازمان به سطح 89 دلار خبر داد.

 به گزارش ایسنا، دبیرخانه‌ اوپک در گزارش جدید خود عنوان کرد که سبد نفتی اوپک متشکل از 13 نوع نفت‌ خام در آخرین روز مورد بررسی به 89 دلار و 28 سنت رسیده که در مقایسه با دوره گذشته 72سنت کاهش داشته است.

این درحالی است که طی روزهای گذشته قیمت سبد نفتی اوپک تا مرز 97 دلار نیز افزایش یافته بود، ولی بار دیگر این شاخص در مسیر سقوط قرار گرفت.

اعضای اوپک درآخرین نشست خود در وین درحالی به تصمیم‌گیری درخصوص سیاست‌های تولیدی در ماه‌های آینده پرداختند که قیمت نفت همچنان در روند نزولی قرار داشت و این احتمال می‌رفت که قیمت‌ها به زیر100 دلار سقوط کند.

اعضای اوپک پس از ساعت‌ها بحث و بررسی، از تصمیم خود برای تغییر ساختار سهمیه‌های تولید و کاهش میزان عرضه نفت این سازمان در سطح500 هزار بشکه در روز خبر دادند، درحالی که انتظار می‌رفت وزیران نفت سازمان اوپک هیچ تغییری در میزان تولید نفت این سازمان ایجاد نکنند، اعلام این تصمیم برخی کارشناسان بازار نفت را غافلگیر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر