jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۲۰۶۴۳۴   ۱۳ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۰:۰۹

مجید مظفری در آینده نزدیک سریال مسافر اکباتان را در شهر همدان مقابل دوربین می‌برد. فیلمنامه مسافر اکباتان را روح‌الله صدیقی نوشته است و داستان آن درباره مردی است که از سازمان میراث فرهنگی بازنشسته می‌شود و به زادگاه خود همدان برمی‌گردد.

او زمین‌های زیادی در این شهر دارد به همین دلیل فرزندان خود را از داخل و خارج ایران فرا می‌خواند تا در حیات خود ارثیه هر کدام از آنها را بدهد. فرزندان او که در کشورهای آلمان، فرانسه و آمریکا زندگی می‌کنند نمی‌توانند به ایران بیایند، به همین دلیل فرزندان خود را می‌فرستند.

یکی از فرزندان او از شیراز می‌آید.یکی از برادران مرد شهید شده است واو برادرزاده خود را به همدان دعوت می‌کند. همه درهمدان دور هم جمع می‌شوند تا درکنار پدر بزرگ با میراث خود آشنا شوند.

مجید مظفری که تهیه کنندگی مسافر اکباتان را نیز به عهده دارد درباره انگیزه خود از ساخت این سریال گفت: مسافر اکباتان به سفارش استانداری همدان در شبکه یک سیما تولید می‌شود. این سریال بررسی کاملی درباره گویش ، فرهنگ ، مکان‌ های دیدنی ، باورهای دینی و... همدان دارد. نوه‌های مرد از خارج کشور به ایران می‌آیند بنابراین نوع نگاه آنها به ایران و میراث فرهنگی ایران نیز به نمایش در می‌آید.

یک شنبه شب در بخش اخبار فرهنگی شبکه 2 سیما این خبر که مجید مظفری تصمیم دارد سریال مسافر اکباتان را با بازی عزت الله انتظامی مقابل دوربین ببرد، زیر نویس شد.

مظفری درباره حضور انتظامی در این سریال با ابراز شگفتی از شنیدن این خبر گفت: آقای انتظامی بازیگری هستند که من دوست دارم با ایشان کار کنم اما فکر نمی‌کنم ایشان از این نقش خوششان بیاید و بازی در این سریال را بپذیرند و من متعجبم که این خبر چگونه منتشر شده و به اخبار شبکه 2 سیما رسیده است، چون من تاکنون از این سریال خبری به جایی نداده‌ام.

مظفری در ادامه با ذکر این نکته که تاکنون حضور فرهاد مافی به عنوان تصویربردار با سریال قطعی شده است ، گفت: هنوز با هیچ بازیگری برای حضور در سریال صحبت نکرده‌ام. اما بازیگرانی چون عزت‌الله انتظامی ، علی نصیریان، جمشید مشایخی و محمدعلی کشاورز برای بازی در نقش پدر بزرگ مناسب هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر