jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۸۹۴۳   ۲۸ تير ۱۳۸۷  |  ۱۳:۲۵

وزیر نفت از تشکیل کارگروه مشترک برای نهایی کردن مفاد تفاهم نامه شرکت ملی نفت ایران و گاز پروم روسیه تا دو هفته آینده خبرداد. به گزارش مهر، غلامحسین نوذری در مراسم امضای تفاهم نامه شرکت ملی نفت ایران و گاز پروم روسیه در جمع خبرنگاران، همکاری های مشترک دو کشور که دارای منابع عظیم نفت و گاز دنیا هستند را مهم ارزیابی کرد.

وزیر نفت در خصوص اهداف تشکیل این تیم کاری مشترک اظهارداشت: همکاری مشترک برای نهایی کردن مفاد تفاهم نامه و اجرایی کردن آن، تعیین فازهای مورد نظر در میدان پارس جنوبی، انجام مطالعات فنی و مهندسی خط لوله نکا- جاسک و نحوه مشارکت هر یک از دو شرکت ذکر شده از جمله فعالیتهای تعریف شده است.

وی با بیان اینکه همکاری های ایران و روسیه در زمینه نفت و گاز نقش بسزایی در تامین و عرضه انرژی دنیا خواهد داشت،  خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هر دو طرف حدود چهار ماه مذاکرات متعدد و فشرده ای را برای امضا این تفاهم نامه صرف کرده اند، عزم هر دو طرف برای اجرایی کردن این تفاهم نامه جدی است.

نوذری همچنین با اشاره به برنامه های وزارت نفت برای ساخت 7 پالایشگاه جدید نفت خام در کشور توضیح داد: هدف اصلی از ساخت این پالایشگاه ها فقط تولید و تامین بنزین کشور نیست؛ بلکه سایر فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور همچون نفت کوره، نفت گاز و ال پی جی هم از این پالایشگاه ها تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه خوراک اغلب این واحدهای پالایشی نفت خام سنگین، فوق سنگین و میعانات گازی خواهد بود، اظهار امیدواری کرد که ظرف 3 تا 4 سال آینده اولین پالایشگاه نفت جدید در مدار تولید قرار گیرد.
 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر