jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۲۷۲۲   ۰۱ تير ۱۳۸۷  |  ۱۹:۲۹

مدیرعامل توانیر خبر داد:

کاهش 3 هزار مگاواتی تولید برق آبی

مدیرعامل توانیر گفت: در حالی که سال گذشته 5 هزار و 100 مگاوات تولید برق آبی داشتیم، امسال در اوج مصرف، دو هزار و 100 مگاوات و متوسط روزانه 600 مگاوات تولید داریم و این در شرایطی است که 750 مگاوات به مصرف حوزه نیروگاه‌های برق آبی اضافه شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدعلی وحدتی عصر امروز در مراسم بهره ‌برداری از چهار پست 132 کیلو ولت در مشهد افزود: هر روز بیش از 30 هزار مگاوات مصرف برق در کشور داریم که متأسفانه به دلیل کاهش بارندگی، میزان آب پشت سدها کمتر از پیش بینی و تولید برق آبی در برخی استان‌ها، بین پنج تا 10 درصد کمتر از قرارداد بسته شده، محقق شده است. 

او با بیان اینکه امسال حدود 25 درصد سال پیش تولید برق آبی داریم اضافه کرد: امسال خاموشی در هر استانی متناسب با میزان کمبود برق خواهد بود که این میزان در استان های شمالی کمتر و در استان های جنوبی بیشتر است.

وحدتی اظهار داشت: با وجود کسری تولید برق در برخی استان‌ها، تلاش می‌کنیم خاموشی‌ها در هیچ نقطه‌ای از کشور از دوساعت در روز بیشتر نباشد.

مدیرعامل توانیر با اشاره به اینکه خراسان رضوی با توجه به مازاد تولید برق نسبت به مصرف معضل خاموشی ندارد گفت: از دیگر مشکلات ما محدودیت‌های خط انتقال در کشور است و باوجود تولید اضافه در برخی استان‌ها از جمله خراسان رضوی، امکان انتقال برق به استان‌های جنوبی و مشکل دار را نداریم. 

او تصریح کرد: به منظور خاموشی‌های کمتر، تدابیری اندیشیده شده است که از جمله کاهش 50 درصد روشنایی سطح معابر و جاده‌ها، جلوگیری از استفاده از لامپ‌های پرمصرف در مصارف تجاری و دولتی، تغییر ساعات کار اداره‌ها و برخی اصناف در استان‌های گرمسیر و استفاده از سیستم‌های برق رسانی اختصاصی توسط برخی سازمان‌ها را می توان برشمرد.

وحدتی گفت: امسال 100 میلیارد تومان اعتبار به توزیع لامپ کم مصرف در سطح کشور از سوی شرکت اختصاص یافته است که امیدواریم با این رقم بتوانیم 36 میلیون لامپ کم مصرف یارانه ای در کشور توزیع کنیم. 

او با بیان اینکه امسال 11 درصد افزایش نیاز مصرف برق داشته‌ایم خاطرنشان کرد: 21 میلیون مشترک در کشور داریم که با همکاری آنان رفع کمبود برق میسر می‌شود.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه در حال حاضر 4 هزار و 400 مگاوات تولید اسمی و 2هزار و 800 مگاوات مصرف برق کشور است تاکیدکرد: تولید واقعی از مصرف فقط 500 مگاوات بیشتر است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر