jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۰۲۲ ۲۲ آذر ۱۳۸۱  |  ۲۲:۱۴

جام جم آنلاین - شرکت بریتانیایی دیاجئو روز جمعه 13 دسامبر اعلام کرد که شعبه شرکت غذاهای آماده و رستوران های زنجیره ای برگر کینگ را به گروه تگزاس پاسیفیک به مبلغ 5/1 میلیارد دلار فروخته است.

به نوشته روزنامه لاتریبون ، شرکت دیاجئو که فعالیت اصلی آن دربخش صنایع نوشابه سازی است ، پس از مذاکرات بسیار و کاهش مبلغ اولیه که 26/2 میلیارددلار بو، سرانجام با کنسرسیوم تگزاس پاسیفیک به توافق رسید. شرکت دیاجئو با اعلام فروش شرکت برگرکینگ که شرکت شماره دوجهان در زمینه غذاهای آماده است ، خاطرنشان کرد که بخشی از این مبلغ را به بازپرداخت بدهی های خود اختصاص می دهد. شرکت برگرکینگ دارای 11450 رستوران در جهان است که 75 درصد آنها در امریکا قرار دارند. این شرکت هرسال حدود 4/2 میلیارد قطعه همبرگر به فروش می رساند. کنسرسیوم خریدار برگر کینگ علاوه بر گروه تگزاس پاسفیک شامل موسسات سرمایه گذاری باین کاپیتال و گلدمن ساچز است . شرکت دیاجئو اعلام کرده است ، از این پس بیشتر فعالیت خود را معطوف به نوشابه سازی که فعالیت اصلی این شرکت محسوب می شود، خواهد کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر