jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۵۲۴۲ ۲۲ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۴۷

با پایان یافتن مراحل فنی سریال «حجربن عدی » این سریال در 12قسمت 50دقیقه ای آماده پخش شد. فیلمنامه این سریال توسط تاجبخش فناییان نوشته و با حضور

بازیگرانی همچون محمدعلی کشاورز، حبیب دهقان نسب ، جمشید جمالزاده ، لیدا جوادی ، سیاوش طهمورث ، جلیل فرجاد، مهدی میامی ، لیلا بوشهری و... توسط فناییان کارگردانی شده است . این سریال ، داستان زندگی حجر را روایت می کند. داستان از سال پنجم هجری آغاز می شود و با بررسی مراحل مختلف زندگی حجر همچون مسلمان شدن وی ، حضور در جنگهای نهروان ، صفین ، جمل ، مخالفت او با تبلیغات مسموم معاویه علیه خاندان پیامبر(ص ) و در نهایت شهادت او و جمعی از یارانش در سال 51هجری خاتمه می یابد. تصویربرداری این سریال به شیوه ویدئویی توسط مازیار پرتو صورت گرفته است . تدوین این سریال نیز توسط پرتو انجام شده است و استودیو گلستان ، شهرک سینمایی و فضاهای آزاد اطراف ورامین و رباط کریم نیز محل تصویربرداری بخشهای مختلف این مجموعه بوده اند. «حجربن عدی » پس از پایان تصویربرداری به مدیریت ناصر طهماسب دوبله ، توسط محتشمی ، صداگذاری و میکس شده و مجید انتظامی نیز برای آن موسیقی ساخته است . امیرحسین شریفی ، این سریال را برای سیمافیلم ، تهیه و تولید کرده است . گفتنی است ، با نویسنده و کارگردان این سریال گفتگو کرده ایم که روز چهارشنبه در صفحه 5چاپ خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر