مهمانی سیما برای تحویل سال

استقبال از نوروز در تلویزیون

تلویزیون در بیشتر لحظات خاص همراه مخاطبان است و این همراهی، اتصال رسانه‌ملی را با مخاطبان خود بیشتر کرده. نوروز به واسطه کهن بودن رسومی که دردل خود دارد،یک مناسبت فراگیر برای این همراهی است. کما این‌که رسانه‌ملی در سال‌های گذشته هم با تولید و پخش برنامه‌ها یا ویژه بر‌نامه‌های زنده، این همراهی را تکمیل کرده بود.
کد خبر: ۱۴۴۹۱۸۴
 
تلویزیون امسال هم تلاش کرده در کنار مخاطبان باشد تا هفت سین تماشاگران تلویزیون از هر جهت پر و پیمان باشد. نگاهی به برنامه‌‌های سال‌های قبل تلویزیون نشان از آن دارد که تنوع این برنامه‌ها به واسطه حضور چهره‌ها و فراهم کردن فضای شاد نزدیک به سال نو، بالا بوده و توانسته انتخاب گسترده‌ای برای مخاطبان فراهم کند. هفت سین متنوع سیما برای مخاطبان، امسال با تلاقی صورت گرفته میان ماه مبارک رمضان وسال نو، حال و هوای دیگری به خود گرفته است. با آغاز نوروز و نوشدن طبیعت، شبکه‌های سیما با ویژه برنامه‌هایی جذاب و شاد به استقبال بهار ۱۴۰۲ می‌روند. 
     
رنگین‌کمان اقوام در «ایران دوست‌داشتنی»
«ایران دوست‌داشتنی» که ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک است، مدتی است در مناسبت‌های مختلف روی آنتن می‌رود و با هدف ایران‌شناسی وبررسی جنبه‌های مختلف ایران اعم فرهنگی وهویتی، تاریخی، اجتماعی،اقتصادی و…خارج از چارچوب‌های سیاسی به ایران می‌پردازد. یکی از اهداف مهم این برنامه پرداختن به تمام سرزمین ایران است و محدود به یک منطقه‌ خاص نیست.ایران دوست‌داشتنی در هر قسمت سراغ یکی از بوم‌های ایران اسلامی می‌رود؛ بومی که ممکن است یک روستا، یک شهر یا حتی یک منطقه تاریخی باشد. انتخاب بوم‌ها با رعایت تنوع جغرافیایی و از تمامی استان‌های کشور خواهد بود، اما معرفی بوم‌ها با لحن تقسیمات کشوری نبوده و متکی به هویت آن بوم است. همچنان که اولویت در هر استان لزوما با مرکز استان نیست. اجرای این برنامه را پدرام کریمی برعهده دارد و در کنارش فلورا سام، امیرحسین مدرس و محمد معتمدی نیز حضور خواهند داشت و به کمک او می‌آیند.مقداد مومن‌نژاد تهیه‌کننده این برنامه در گفت‌و‌گو با جام‌جم درباره بخش‌های مختلف برنامه توضیح می‌دهد: این برنامه دو استودیو دارد که هر شب یکی ازدوستان به کمک آقای پدرام کریمی می‌آید.دریکی ازاستودیوها موسیقی و برنامه رادیویی را به صورت زنده می‌رویم.وی ادامه می‌دهد:ویژه برنامه مااز۲۶اسفند شروع می‌شودوتا لحظه تحویل سال ادامه دارد. مومن‌نژاد درباره بخش موسیقی هم می‌افزاید: ساختار برنامه ما به گونه‌ای است که بیشتر از موسیقی محلی و فولکلور استفاده می‌کنیم. ضمن این‌که موسیقی ما پلی‌بک نیست و گروه‌ها وخواننده‌ها به صورت زنده وبا پوشش محلی خودشان اجرا می‌کنند.وی در بخشی از این گفت‌و‌گو عنوان می‌کند: ما امسال هم مانند سال گذشته بخش رادیو را داریم که بچه‌ها به صورت زنده اجرا می‌کنند و بخش طنز برنامه محسوب می‌شود. همچنین میز گفت‌و‌گویی در برنامه داریم که در این بخش مهمانان ما شخصیت‌های افتخارآفرین سال ۱۴۰۲ در حوزه‌ها و زمینه‌های مختلف هستند. مثلا بچه‌هایی که در المپیاد اول شده‌اند و چهره‌های ورزشی و هنری در برنامه حضور دارند. می‌توانم بگویم هر که سال ۱۴۰۲ مقامی برای ایران آورده است، به نوعی مهمان برنامه ماست. نکته بعد این‌که به آیین‌های نوروزی شهرهای مختلف می‌پردازیم که بخش ضبطی برنامه است و گروه‌ها به استودیو آمده و برنامه ضبط کرده‌اند. این برنامه به تهیه‌کنندگی مقداد مومن‌نژاد در فضای جشنی مفرح و متناسب با ایام نوروز با رویکرد شناخت ظرفیت‌های اقلیمی بومی و هویتی و در جهت اتحاد، همدلی و امیدآفرینی به صورت زنده روی آنتن می‌رود.
     
«شب عیدی» با شبکه ۲
شبکه دو ویژه برنامه‌ای با عنوان شب عیدی دارد که سال گذشته با اجرای المیرا شریفی‌مقدم، وحید رونقی و مجید یحیایی روی آنتن رفت و دورهمی صمیمانه‌ای بود و در هر قسمت از این برنامه ورزشکاران، هنرمندان و خبرنگاران درباره اتفاقات و جذابیت‌های کاری‌شان و همچنین موضوعات دیگر به گفت‌وگو می‌نشستند. از دیگر بخش‌های این برنامه می‌توان به گزارش‌های روایی از موضوعات اجتماعی، آیتم‌های ویژه از استان‌های مختلف و اجرای متفاوت گروه‌های نمایشی همچون گروه «پهلوانان کوچک» اشاره کرد.امسال نیز ویژه برنامه‌ای با همین نام روی آنتن شبکه دو خواهد رفت که امیرعلی آزادی و میثم پیله‌وری دانش تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارند. آزادی درباره این برنامه به جام‌جم می‌گوید: این برنامه از ۲۵ اسفند حوالی ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود و تا لحظه تحویل سال در کنار مردم خواهیم بود.وی ادامه می‌دهد: هر شب با مهما‌نان مختلف روی آنتن خواهیم بود که شامل هنرمندان و ورزشکاران رشته‌های مختلف است. ضمن این‌که خوانندگان بسیاری مهمان ما می‌شوند و برای مخاطبان قطعاتی را اجرا می‌کنند. سعی می‌کنیم برنامه شاد و جذاب و مفرحی را برای مردم تا لحظه تحویل سال تدارک ببینیم. به هر حال امسال تقارن دو بهار را داریم و همین مسأله روی برنامه‌ها تاثیر گذار خواهد بود. همین طور برنامه ما که البته تلاش کردیم مردم لحظات مفرحی را با برنامه ما در کنار خانواده‌های‌شان بگذرانند. امسال هم در خدمت خانم شریفی‌مقدم و آقایان رونقی و یحیایی خواهیم بود.شریفی‌مقدم و یحیایی و رونقی مجریانی هستند که اجرای برنامه صبحگاهی شبکه دو را برعهده دارند و با توجه به ویژگی‌هایی که این برنامه دارد توانسته نظر مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. از طرفی این سه نفر در کنار هم اجرای ویژه برنامه سال گذشته را هم برعهده داشتند و جزو برنامه‌های پربیننده شد. این برنامه به تهیه‌کنندگی میثم پیله‌وری دانش، از ساعت ۱۹ روز ۲۸ اسفند ماه شروع می‌شود و تا نیم ساعت بعد تحویل سال ادامه دارد.
     
«سال نو» با شبکه ۳
«سال نو» عنوان ویژه برنامه‌ای برای تحویل سال مخاطبان شبکه سه است که تهیه‌کنندگی آن را سید‌مهدی حسینی برعهده دارد. وی پیش از این تهیه‌کننده فصل‌های مختلف برنامه «اعجوبه‌ها» بود. حسینی این بار هم تلاش کرده تا برنامه متنوع و پرمخاطبی را برای مخاطبانش تدارک ببیند. او در گفت‌و‌گو با جام‌جم درباره تولید این برنامه و مجری‌ها و بخش‌های آن بیان می‌کند: قرار است با برنامه سال نو به استقبال بهار برویم که البته با این برنامه از ۲۴ اسفند تا لحظه تحویل سال در خدمت مردم خواهیم بود. وی همچنین می‌افزاید: این برنامه در روزهای ۲۴ تا ۲۶ اسفند بعد از اخبار شبانگاهی و ۲۷ تا ۲۹ اسفند حدود ساعت ۲۰ تا پاسی از شب پخش می‌شود.حسینی می‌افزاید: حامد سلطانی و یوسف تیموری اجرای این برنامه را برعهده دارند و مهمانانی از چهره‌های محبوب و شناخته شده هنری و ورزشی هم در این برنامه حضور خواهند داشت. سال گذشته نیز شبکه سه، برنامه سال نو را برای تحویل سال روی آنتن داشت که شامل بخش‌های متنوعی از جمله آیتم‌های موسیقی، استندآپ کمدی، دوربین مخفی و ... با حضور خوانندگان، بازیگران و هنرمندان بود و همچنین سوژه‌های مردمی و ورزشکار از جمله مهمانان افتخاری این برنامه بودند که با اجرای حامد سلطانی برنامه پخش شد. امسال نیز قرار است لحظات شاد و مفرحی را برای مخاطبان خود ترسیم کند. برنامه تحویل سال شبکه سه سیما از ۲۸ اسفندماه تا تحویل سال با اجرای حامد سلطانی تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد. این برنامه به تهیه‌کنندگی سیدمهدی حسینی دقایق شادی را برای بینندگان رقم خواهد زد.
     
«سحوری» شبکه ۴ در آغاز بهار
شبکه چهار با «سحوری» به استقبال بهار می‌رود. این برنامه به تهیه‌کنندگی کامران سیف‌ا...تولید و با اجرای متین رضوانی‌پور به صورت زنده پخش خواهد شد.
     
لحظات تحویل سال با فرزاد حسنی 
شبکه نسیم ویژه برنامه تحویل سال را با اجرای فرزاد حسنی تقدیم نگاه بینندگان می‌کند. این برنامه از ساعت ۱۸روز ۲۹ اسفند ماه شروع می‌شود و تا ساعت ۷ صبح و قبل از تحویل سال ادامه دارد.
     
«بهار جان» با تهرانی‌ها
شبکه تهران با ویژه برنامه «بهار جان» در ساعات منتهی به تحویل سال همراه مخاطبان این شبکه خواهد بود. این برنامه را حسین امانی تهیه‌‍ می‌کند. 
     
استقبال شبکه قرآن از سال نو 
ویژه برنامه تحویل سال«تسبیح»به صورت زنده از آستان مقدس حضرت معصومه(س)مهمان خانه مخاطبان خواهد بود. این برنامه به تهیه‌کنندگی هادی سمیعی زفرقندی واجرای سیدوحید مرتضوی،ازاذان صبح تا زمان تحویل سال مهمان خانه مخاطبان خواهدبود.
     
ویژه‌برنامه تحویل سال افق
ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه افق سیما «سین هشتم» نام دارد. این برنامه ۲۸ و ۲۹ اسفند ساعت ۲۰ تا ۲۳ پخش می‌شود. همچنین یکم فروردین ساعت ۵ تا ۸ صبح همراه مخاطبان خواهد بود تا لحظات تحویل سال را با هم بگذرانند. این برنامه با حضور مهمانان متعدد و آیتم‌های گوناگون در سه برنامه ۱۸۰ دقیقه‌ای با اجرای آرمان غفاریان، مریم شهرام‌پور، عطرت افشار و امیرعلی احمدی به تهیه‌کنندگی حسین قاسمی از شبکه افق پخش می‌شود. سین هشتم بخش‌های متنوعی دارد که حضور گروه سرود، بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران در برنامه و همچنین همراهی با کودکان بی‌سرپرست از جمله آنهاست.  
     
«حول حالنا» با شبکه سلامت 
شبکه سلامت برنامه «حول حالنا» را برای تحویل سال روی آنتن می‌فرستد. این برنامه از شنبه ۲۶ اسفند به مدت دو ساعت پخش می‌شود و در روز عید از ساعت ۵ صبح تا ۱۰ ادامه دارد. این برنامه به تهیه‌کنندگی محمدحسین پورفاضلی‌نژاد به مدت دو ساعت با حضور مهمانان حوزه سلامت و با محوریت موضوعات اجتماعی و خانواده و موضوعات سال نو روی آنتن می‌رود.
     
«ویدئو چک» سالی که گذشت
ویژه برنامه تحویل سال ویدئو چک در شبکه ورزش به مرور خاطرات طنز ورزش ایران در سال ۱۴۰۲ خواهد پرداخت.
     
«ایران سرود» با امید
برنامه «ایران سرود» به تهیه‌کنندگی کمیل سوهانی، برنامه‌ای است که هنگام تحویل سال روی آنتن شبکه امید می‌رود. در این برنامه گروه‌های سرود نوجوانان سراسر کشور اجرای برنامه دارند.
   
تحویل سال کودکانه «سر سفره خدا»
«سرسفره خدا» ویژه برنامه سال تحویل شبکه کودک سیماست. شبکه کودک از یک ساعت قبل از تحویل سال و به صورت زنده، ویژه برنامه برنامه سرسفره خدا رابه تهیه‌کنندگی یاسرغفاری و اجرای احسان مهدی وحامد مدرس روی آنتن این شبکه خواهد برد.
     
«شب روشنی» شبکه جام‌جم 
برنامه «شب روشنی» ویژه تحویل سال اول فروردین ساعت ۲۴ تا پس از تحویل سال به مدت هشت ساعت از استودیوی ایرانیان و با اجرای میلاد شیران، شمیم علیزاده، اردشیر منظم و ترابی روی آنتن می‌رود. این برنامه شامل بخش‌های نوروز در سایر کشورها، موسیقی و آواز، نوروز در اقوام ایرانی، گزارش‌های مردمی، استندآپ کمدی، نمایش‌های خانواده منظم، گفت‌وگو با مهمانان، نمایش‌های عروسک آرتا، حافظ‌خوانی، پیام رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت تحویل سال نو است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها