گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرحسین شریفی، تهیه‌کننده

هنرمندان در حمایت از غزه صریح باشند

نقش هنرمند در بیان حقیقت اگر بیشتر از یک رسانه نباشد، کمتر نیست. ورود یک هنرمند در مقاطع حساس و توانی که برای روشن کردن حقیقت دارد، چیزی است که در رسالتش هم مورد تاکید قرار گرفته است. مسأله غزه، یکی از همان مقطع حساس است که فرق هنرمند مدافع حقیقت و آنهایی که اسم هنرمند را یدک می‌کشند، روشن می‌شود.
کد خبر: ۱۴۲۸۴۳۴
نویسنده سپیده اشرفی - گروه رسانه
 
تاکنون بسیاری از هنرمندان که نسبت به درد مردم مظلوم سکوت نمی‌کنند، با هنر و بیان خود به مظلومیت مردم غزه پرداخته و بسیاری هم در پست‌ها و استوری‌های جنایت صهیونیست‌ها را محکوم کرده‌اند. اخیرا نیز یک گردهمایی برای محکوم کردن مسأله غزه از سوی هنرمندان برگزار شد و بسیاری نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. امیرحسین شریفی، تهیه‌‎کننده آثاری مثل «روزهای بی‌قراری» ازجمله هنرمندان دغدغه‌مند است که نسبت به مسأله مظلومیت مردم غزه واکنش نشان داده است. او کارهایی مثل زاویه هفتم، هشت بهشت و حجربن‌عدی را در کارنامه خود دارد. شریفی در گفت‌وگوی خود با جام‌جم تاکید می‌کند هنرمندان باید به‌صورت صریح از غزه حمایت کنند و کارهای مختلفی در این رابطه به تولید برسانند. این تهیه‌کننده به این نکته هم اشاره می‌کند که جنایت امروز رژیم صهیونیستی آشکار است و همه آن را می‌بینند. 
 
تولید مینی‌سریال با محوریت غزه
این تهیه‌کننده در پاسخ به این پرسش که آیا کاری را در دست تولید دارد که به مسأله تصرف غزه و مردم مظلوم آن بپردازد، می‌گوید: بله قطعا من هم به دنبال این هستم که مینی‌سریالی دراین خصوص بسازم. چیزی که من را اذیت می‌کند، مسأله کودکان غزه است که در سریال روی آن تاکید بیشتری خواهم کرد. 
 
هنرمند پیشرو الگوی مردم
وی درخصوص لزوم حمایت هنرمندان از مردم غزه به جام‌جم می‌گوید: هنرمندان باید در حمایت از مردم غزه پیشرو باشند؛ چراکه همیشه مردم به آنها نگاه می‌کنند و متوجه می‌شوند چه راهی را انتخاب کنند. در واقع هنرمندان می‌توانند روشن‌کننده مسیر باشند. به نظرم ما در این راستا، وظیفه داریم حقیقت را بیان کنیم. حقیقت این است باید مدافع غزه باشیم؛ مردم مظلومی که کشورشان به تصرف درآمده و آنها می‌خواهند آن را پس بگیرند و به همین دلیل صهیونیست‌های اشغالگر دست به کشتار آنها زده‌است. این یک جنایت بزرگ است که باید جلوی آن گرفته شود. باید در این زمینه از تمام هنرمان استفاده کنیم تا بتوانیم به‌نوعی مقابل این ظلم بایستیم و نسبت به آن واکنشنشان دهیم.
 
واکنش انسانی هنرمندان
به‌تازگی چهره‌های عرصه فرهنگ وهنر گردهم آمده بودند تا کشتارهای بی‌رحمانه رژیم‌صهیونیستی به‌خصوص بمباران بیمارستان المعمدانی غزه و قتل‌عام صدها زن و کودک بی‌گناه را محکوم کنند. این حرکت درست در امتداد همان چیزی است که شریفی به آن اشاره می‌کند.
او دراین‌خصوص تاکید می‌کند: همه ما باید دست به کار شویم. همین گردهمایی اخیری که از سوی هنرمندان صورت گرفت، بسیار مهم بود. این گردهمایی بسیار رسانه‌ای و دیده شد، البته در این میان برخی همکاران ما نسبت به این مسأله واکنش یا صحبتی نداشتند و از این گردهمایی‌ها هم استقبال نکردند. این خیلی ناراحت‌کننده است. به نظرم در چنین جمع‌هایی باید هنرمندان بیشتری جمع شوند و از مردم غزه حمایت کنند.
این تهیه‌کننده تاکید می‌کند: جنگ غزه و اسرائیل چیزی است که همه دنیا از آن خبر دارند و می‌دانند که رژیم‌صهیونیستی به زور متوسل شده تا ملک و خانه ساکنان غزه را به تملک خود درآورد و شهرک‌سازی کند. ما شاهدیم که مردم غزه را از سرزمین‌شان بیرون می‌کنند و دست به کشتار آنها می‌زنند. دراین میان بسیاری از کودکان و نوجوانان شهید می‌شوند یا زیرآوار می‌مانند که بسیار تاسف‌برانگیز است. امیدوارم خداوند کمک کند این مردم مظلوم مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کنند. 
 
تلویزیون فراتر از خبر
مسأله دیگر در این میان، پوشش تلویزیون در خصوص مسائل مرتبط با غزه است. شریفی در این ارتباط به این نکته اشاره می‌کند که باید بیشتر جلو رفت و کارهای بیشتری کرد.
او عنوان می‌کند: پوشش تلویزیون در این حوزه خوب بوده‌است. برای نمونه فیلم کوتاهی برای غزه ساخته شد که بسیار جذاب و ارزشمند بود. اما اهمیت پرداختن به مسأله غزه و تولید برنامه‌های مرتبط با این حوزه به‌گونه‌ای است که سناریوی بسیاری از رسانه‌های معاند را که در این حوزه فعال هستند، خنثی می‌کند. شریفی دراین خصوص تصریح می‌کند: آن‌طور که من دیدم کار تلویزیون در این حوزه خوب بوده و حرکت رو به جلویی داشته است. به‌نظرم هنرمندان باید به‌طور صریح از غزه حمایت کنند و کارهای مختلفی در این رابطه به تولید برسانند. 

به‌زودی مسلمانان نماز جماعت را در قدس برگزار می‌کنند
شریفی، تهیه‌کننده عنوان می‌کند: ملت ایران با حمایت‌های‌شان باید نشان دهند۸۰میلیون ایرانی، حامی مردم فلسطین هستند. حماسه مردم غزه واقعا کار بزرگی بود به نظرم این حماسه کار خدا بود که مردم غزه توانستند با دست خالی برج آهنی اسرائیل را فرو ریزند و ثابت کنند این قدرت که ادعایش را داشتند، پوشالی است. وقتی تصاویر حملات رژیم کودک‌کش را می‌بینیم که چگونه مردم غزه و کودکان را قتل‌عام می‌کنند، واقعا متوجه می‌شویم پایان رژیم‌صیهونیستی نزدیک است و به‌زودی مسلمانان جهان نماز جماعت را در قدس عزیز برگزار خواهند کرد. هنرمندان با تولید کار‌های هنری در حمایت از مردم غزه و با ارائه کار‌هایی که بتواند رشادت مردم غزه را نشان دهد، کار بسیار مهمی انجام می‌دهند. از هرطریقی باید حمایت خود را از مردم غزه اعلام کنیم. حضور در گردهمایی‌ها  برای رسانه‌ای شدن این رخداد‌ها بسیار مهم است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها