مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر:

طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تا ۶۰ هزار شغل مستقیم ایجاد می‌کند

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی: 

زیست بوم منطقه دانش بنیانی می شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: زیست بوم منطقه ما باید زیست بوم نوآوری و دانش بنیانی شود در واقع باید دانش بنیان‌ها تعیین کننده باشند و حرف اول را بزنند.
کد خبر: ۱۴۲۵۶۴۸

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین _خوزستان، پیام برزگر ظهر امروز ( چهارشنبه ۱۹ مهرماه) در اختتامیه رویداد پتروفن زون ۲ که در منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد، اظهار کرد: آینده بسیار روشن و درخشانی در مسیر تمدن نوین اسلامی ایرانی، در انتظار جامعه اسلامی است؛ اکنون در گام دوم انقلاب، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ظرفیت‌های ارزشمندی به عنوان یک نقطه عطف تاریخی وجود دارد، ظرفیت‌های بی‌بدیلی که استفاده از آن ما را به سمت استقلال و اقتدار پیش خواهد برد از طرفی استفاده نکردن از این ظرفیت‌ها ما را با خسران مواجه خواهد کرد.

وی افزود: علم، مایه و زیرساخت قدرت و اقتدار است، این مسئله بر همه مشخص و مبرهن است که با تاکیدات مقام معظم رهبری به آن رسیده‌ایم؛ واقعیتی که وجود دارد این است که قدرت، یک شمشیر دو لبه است اگر از آن استفاده شود می‌توانیم مسیر پیشرفت را طی کنیم و اگر قدر جوانان، نخبگان و ساختاری که با قدرت در مملکت ما شکل گرفته را ندانیم قطعاً آسیب خواهیم دید.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه داد: مدیران صنعت پتروشیمی، نمونه مدیران جهادی، انقلابی و پای کار هستند که وجود آنها سبب شده تا امروز اسمی از تحریم در صنعت پتروشیمی علی الخصوص در این منطقه شنیده نشود و این نشان از اقتدار است؛ امروز ظرفیت مهندسین و بدنه کارشناسی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بسیار بالا است و حضور دانش بنیان‌ها می‌تواند صحنه را تغییر دهد که این نقطه عطف، ما را به سمت قله افتخار، آینده روشن،زمینه ساز و جامعه مهدوی پیش می‌برد.

برزگر با بیان اینکه حضور دانش بنیان‌ها برای منطقه ما غنیمت است تصریح کرد: هدف ما استقرار شرکت‌های دانش بنیان و گسترش ادبیات دانش بنیانی در شرکت‌های پتروشیمی است البته هدف اصلی ما، ایجاد و ترسیم تصویر آینده روشن صنعت پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی با استفاده از دانش بنیان‌ها است.

وی اضافه کرد: اگر به دنبال تحول و جهش در علم و نوآوری هستیم، راهی جز استفاده از ظرفیت کارکنان دانشی، مدیران انقلابی و ظرفیت سرمایه‌گذاری نداریم؛ اکنون در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی علاوه بر طول عمر منطقه، بیش از ۳۰ میلیارد دلار سرمایه وجود دارد که همه این‌ها فرصت‌های بزرگ برای منطقه هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: زیست بوم منطقه ما باید زیست بوم نوآوری و دانش بنیانی شود در واقع باید دانش بنیان‌ها تعیین کننده باشند و حرف اول را بزنند؛ اگر به دنبال تحول هستیم این جوانان و نخبگان می‌توانند تصویر آینده را متفاوت رقم بزنند و تصویر آینده پتروشیمی روشن و امیدبخش خواهد بود.

برزگر ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نمونه کامل استقلال و اقتدار صنعتی خواهد بود که نه تنها باعث سربلندی صنعت پتروشیمی با استفاده از توانمندی پرسنل و دانش بنیان‌ها خواهد شد بلکه سربلندی ماهشهر، خوزستان و کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: بی شک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی محل رجوع شرکت‌های داخلی و خارجی در حوزه دانش بنیانی خواهد بود به طوری که اگر شخصی بخواهد در آینده‌ای نه چندان دور از منطقه یاد کند اولین چیزی که به ذهن آن خطور خواهد کرد حضور پررنگ دانش بنیان‌ها و تعیین کنندگی آنها در منطقه است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بیان کرد: استقرار نظام تولید و اقتصاد دانش بنیان یکی از برکات در تصویر آینده صنعت پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است و این منطقه به عنوان قطب نوآوری شناخته خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها