آخرین جزئیات برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در ایران

رونالدو و نیمار علیه تبلیغات منفی!

آیا تابو شکسته می‌شود؟ آیا دوباره فوتبال ایران میزبان یک رویداد باشگاهی در سطح قاره آسیا خواهد شد؟ هفته گذشته کیومرث هاشمی، سرپرست وزارت ورزش در جواب این دو سوال کلیدی گفت: «قرار است میزبان باشیم.» و این امید برای طرفداران زنده شد که در رقابت‌های باشگاهی آسیا، می‌توانند مثل چند سال قبل، به حمایت از تیم خود برخیزند و به ورزشگاه بروند.
کد خبر: ۱۴۲۱۱۳۰

رونالدو و نیمار علیه تبلیغات منفی!

موضوع حل مشکل میزبانی ایران و عربستان، به دلیل برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور در ماه‌های گذشته، جرقه اول را زد. مهدی تاج اخیرا در دیدار با رئیس فدراسیون فوتبال عربستان و اینفانتینو گفت بهتر است دیگر بازی‌های باشگاهی دو کشور در کشور ثالث برگزار نشود. اینفانتینو نیز اعلام کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا باید حکم نهایی را بدهد. بعد از آن فدراسیون درخواستی از AFC داشت ولی تا این لحظه هنوز کنفدراسیون پاسخ نهایی نداده است با این حال فدراسیون تمام تمایل خود را برای گرفتن میزبانی نشان داده و البته شیخ سلمان، رئیسAFC هم نشانه‌های قوی‌تری برای حل مشکل بروز داده است. ماجرا از این قرار است که بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا باید با کمک داور ویدئویی برگزار شود و اگر ورزشگاهی این امکان را نداشته باشد، میزبان نخواهد شد. فدراسیون بعد از نامه‌نگاری با کنفدراسیون فوتبال آسیا توانست برای دو ورزشگاه آزادی و نقش جهانVAR اجاره کند.
علی خسروی، عضو کمیته داوران می‌گوید: «بله. AFC اعلام کرد مشکلی نیست و تجهیزات را برای دو ورزشگاه نقش جهان و آزادی ارسال می‌کند.» برای فدراسیون مهم است که میزبانی ۹ مسابقه از مرحله گروهی لیگ قهرمانان را در این دو ورزشگاه داشته باشد. به ویژه حالا که تیم‌های عربستانی میزبان ستاره‌های بزرگی هستند و حضور آنها در ایران می‌تواند به لحاظ تبلیغاتی در جهان مهم باشد. دولت نیز رویکرد بسیار مثبتی برای این میزبانی دارد. تصور کنید حضور رونالدو، کریم بنزما، نیمار، مانه، یاسین بونو، کانته و..در ایران درست در اوج تبلیغات منفی چقدر می‌تواند اثرگذار باشد. به همین دلیل دولت از کیومرث هاشمی درخواست کرد تا در مصاحبه خود به اشتیاق فراوان ایران برای گرفتن میزبانی لیگ قهرمانان اشاره کند. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز به واسطه همین تمایل دولت، مذاکراتی را با شیخ سلمان آغاز کرده  تا در نهایت نتیجه‌ رضایتبخش باشد. بعضی از رسانه‌های عربستانی در تلاشند بگویند ورزشگاه آزادی آماده میزبانی نیست. دو روزنامه پرتیراژ و اثرگذار عربستان نوشته‌اند وضعیت این ورزشگاه خوب نیست. بدون شک مصاحبه بازیکنان و مربیان پرسپولیس و استقلال هم در این موضوع اثرگذار بوده است. درباره نقش جهان هم دقیقا همین اتفاق رخ داد. بازیکنان سپاهان، استقلال و پرسپولیس از شرایط بد چمن ورزشگاه‌های نقش جهان و آزادی گفته‌اند که شاید این به نوعی بهانه برای رسانه‌های عربستانی بوده است تا بتوانند فدراسیون فوتبال و دولت خود را تحت فشار بگذارند. وزارت ورزش از سازمان تجهیز درخواست کرده به موازات فعالیت‌های فدراسیون و این وزارتخانه برای حل کامل مشکل میزبانی، ورزشگاه آزادی را آماده میزبانی کند. طبق اعلام این شرکت به فدراسیون، بازی‌ها با ظرفیت ۵۰ هزار تماشاگر در آزادی برگزار می‌شود. قرار بر این شد تا روی سکوهایی که تخریب شده، بنر و پارچه‌های قرمز قرار گیرد تا مشکلی برای میزبانی به وجود نیاید. فعلا AFC مخالفتی جدی با میزبانی نکرده ولی در عین حال نظر نهایی را هم نداده است. با توجه به ارسال تجهیزات کمک داور ویدئویی، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده برای هر مسابقه سه داور برای VAR به ایران می‌فرستد. آیا تابوی میزبانی لیگ قهرمانان شکسته خواهد شد؟ 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها