افزایش بیش از ۹ درصدی اهداء خون در یزد

یزد- مدیر کل سازمان انتقال خون یزد از افزایش بیش از ۹ درصدی اهداء خون یزدی‌ها در بهار امسال خبر داد
کد خبر: ۱۴۱۴۷۷۱

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، محمدرضا آقائی اظهار داشت: متوسط خون گیری در سه ماهه‌ی ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ و دو دهم درصد و متوسط خونگیری روزانه در سه ماهه‌ی ابتدای امسال ۹ درصد افزایش یافته است.

مدیر کل سازمان انتقال خون یزد گفت: همچنین اهدا پلاکت فرزیس که در درمان بیماران سرطانی مورد استفاده قرار می‌گیرد در این مدت ۸۰ درصد افزایش یافته است و امسال به ۱۰۰ درصد درخواست‌های مراکز درمانی به خون پاسخ داده شد.

وی با اشاره به این که اهداکنندگان مستمر خون در سال حداقل دو بار برای اهدای خون مراجعه می‌کنند، افزود: اهداء کنندگان مستمر خون در سه ماهه بهار سال گذشته در استان ۶۰ درصد به ثبت رسیده است که این آمار امسال به ۶۳ درصد افزایش یافته است.

آقائی به مراجعه بیشتر مردم در شب‌های احیا، ماه محرم و صفر اشاره کرد و گفت: در ماه رمضان امسال اهدا خون در استان یزد در مجموع ۱۴ درصد افزایش یافته است که این آمار در شب‌های قدر افزایش ۴۴ درصدی را داشته است.

مدیر کل سازمان انتقال خون یزد بر حضور جوانان و بانوان در امر اهداء خون تاکید کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون در بسیاری از کشور‌های توسعه یافته جهان، زنان نیمی از اهدای خون را بر عهده دارند و به دلیل خود مراقبتی بیشتر، صداقت در پاسخگویی به سوالات بدو اهدای خون و رفتار‌های پر خطر کمتر، خون سالمتری دارند، اما شاخص اهدای خون بانوان در استان و کشور همچنان پایین است

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها