فرانکفورت، بزرگ‌ترین شهر ایالت هسن و یکی از 5 شهر مهم آلمان به‌حساب می‌آید. این شهر شاهد اتفاقات مهمی همچون جنگ جهانی دوم در کشور آلمان بوده است. شهرت فرانکفورت به دلیل تاریخ و ادبیات آن، ثروت بی‌نهایت و آسمان خراش‌های بی‌همتا در کل اروپا پیچیده است.
کد خبر: ۱۴۱۳۹۸۷

همین دلایل، سبب سرازیرشدن گردشگران زیادی به فرانکفورت می‌شود. اگر شما هم قصد سفر به این شهر اقامت در یکی از هتل های فرانکفورت را دارید؛ با متن زیر همراه شوید.

چرا به فرانکفورت سفر کنیم؟فرانکفورت، محل انتخاب امپراطوری روم


تاریخ فرانکفورت نشان از پراهمیت‌بودن این شهر می‌دهد. نام فرانکفورت را از کلمه‌ی Franconofurt گرفته‌اند. از همین نام پیداست که نقطه‌ی آغاز این شهر به قوم ژرمن فرانک باز می‌گردند. این قوم در منطقه‌ی فورت می‌زیستند. فرانکفورت سال‌ها جایگاه مناسبی برای انتخاب امپراطور‌های رومی به‌شمار می‌رفت. این شهر، مدت طولانی در زمان جنگ سی ساله آلمان، با طاعون دست‌وپنجه نرم کرد.


هنگام حمله‌ی ناپلئون، فرانکفورت به زانو درآمد و تسلیم او شد. بعد از تمام‌شدن این قصه و در زمان جنگ جهانی دوم، فرانکفورت باز هم مجبور شد جنگ را تحمل کند. در همین هنگام بود که 5500 شهروند این شهر، جان خود را از دست دادند. همین فراز و نشیب‌ها در تاریخ فرانکفورت سبب خلق تغییرات زیادی در این شهر شده‌اند و این شهر را دیدنی‌تر کردند.


5 مکان فراموش‌نشدنی در دل شهر زیبای فرانکفورت


رسیدگی زیاد به شهر فرانکفورت و تلاش برای حفظ تاریخ در این شهر زیبایی مکان‌های دیدنی این شهر را دوچندان کرده است. دیدن 5 مکان فوق‌العاده زیر را حتما در برنامه‌ی خود قرار دهید.


رومربرگ، میدان کوچکی به جاذبه‌های معروف


در وسط شهر فرانکفورت، مجسمه‌ی آزادی قد علم کرده است. این مجسمه را در میدان نامتقارن رومربرگ قرار داده‌اند تا نمادی برای شهر باشد. شاید اولین بار که رومربرگ را ببینید؛ از حجم زیبایی اطراف این میدان جا بخورید. خود میدان رومربرگ کوچک است و به‌جز مجمسمه چیزی را در دل خود جا نداده است؛ اما سازه‌های اطراف میدان شگفت‌انگیز هستند. این سازه‌های قدیمی بازسازی‌شده با ترکیب خاص از رنگ‌ها و معماری سبک قرون وسطایی شما را مجذوب خود خواهند کرد. یکی از نکات دیگری که در اطراف میدان تعجب شما را برمی‌انگیزد؛ مغازه‌های روباز و 11 ساختمان قدیمی در کنار هم هستند. این ساختمان‌ها روزگاری تالار قدیمی شهر را تشکیل می‌دادند. در نزدیکی رومربرگ، دو کلیسای مهم شهر فرانکفورت و ناقوس معروف در انتظار شما نشسته‌اند.

 

چرا به فرانکفورت سفر کنیم؟

برج اشنهایمر، قدیمی‌ترین برج فرانکفورت

 

تصور می‌کنید قد خیلی بلندی دارید ؟ پس باید برج اشنهایمر را ببینید. آسمان خراش‌های فرانکفورت و این برج با ارتفاع 47 متر به شما ثابت می‌کنند که تصور شما راجع‌به بلند‌بودن قد اشتباه است! ارتفاع بلند این برج، آهنربای جذب مسافران برای دیدن برج است. نکته‌ای دیگری که در دیده‌شدن برج نقش دارد؛ سبک معماری آن است. با دیدن این برج خیال می‌کنید آن را در فیلم‌های سبک قرون وسطایی و قدیمی زیاده دیده‌اید. چند پنجره کوچک از پایین تا بالای برج قرار گرفته است. نوک تیز برج، شکل قلعه‌ مانند آن را تکمیل می‌کند.هاوپ واخه، محلی برای گردش و خرید


اگر می‌خواهید در فضای تاریخی گذشته گشتی بزنید و خرید کنید؛ بهترین انتخاب بازارهای زیرزمینی هاوپ واخه است. هاوپ واخه یا نگهبان اصلی، ترکیبی ازتاریخ و مدرنیته را برای شما به نمایش می‌گذارد. ساختمان خانه نگهبان قدیمی باروک، در بین بناهای تاریخی فرانکفورت در این منطقه خودنمایی می‌کند. نکته‌ی دیگر در مورد هاوپ واخه این است که این منطقه زمانی به‌عنوان زندان به‌کار می‌رفته است. بعدها با تغییر کاربری، هاوپ واخه به ایستگاه پلیس تبدیل شد. قرارگرفتن این منطقه در بین دو خیابان زایل و کایزاشتراس باعث می‌شود از قدم‌زدن در آن نهایت لذت را ببرید.


باغ پالم، خانه‌ی دلباز گونه‌های مختلف گیاهی


مشهوربودن فرانکفورت، تنها به دلیل بناهای تاریخی آن نیست. در باغ وسیع پالم شما به دیدن 6000 گونه‌ی گیاهی دعوت هستید. این باغ با وسعت 54 هکتار، بزرگ‌ترین باغ گیاه‌شناسی آلمان به‌شمار می‌آید. در هنگام قدم‌زدن در این باغ، انگار بهشت کوچکی را پیش روی خود می‌بینید. فضاهای تزئین‌شده با گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری، دریاچه‌ی کوچک برای قایق سواری و معماری خاص این باغ گیاه‌شناسی، سفر به فرانکفورت را برای شما به‌یادماندنی‌تر خواهند کرد.


چرا به فرانکفورت سفر کنیم؟


برج اصلی فرانکفورت، تجربه‌ی دیدن فرانکفورت در یک قاب


از دیگر علت‌هایی که شما را برای سفر به فرانکفورت متقاعد می‌کند؛ دیدن آسمان خراش‌ها و ساختمان‌های بلند این شهر است. برج اصلی این شهر با 200 متر ارتفاع، از مهم‌ترین ساختمان‌های فرانکفورت به‌حساب می‌آید. زمانی‌که به بالای این برج بلند قامت می‌رسید؛ تازه به چشم‌نوازبودن شهر فرانکفورت پی خواهید برد. تمام بناهای تاریخی فرانکفورت، آسمان خراش‌های خوش ساخت و طبیعت این شهر در یک قاب پیش روی شما قرار خواهد گرفت.لذت دیدن فرانکفورت با رزرو هتل و خرید بلیط فرانکفورت در فلای تودی


فرانکفورت را به دلیل بناهای تاریخی، بازارهای روباز بزرگ برای خرید، آسمان خراش‌ها و باغ‌های گیاه شناسی باید ببینید. سفر به این شهر ایالت هسن، هیچ‌گاه از ذهن شما بیرون نخواهد رفت. هر قدمی که در این شهر برمی‌دارید؛ با دیدن سبک‌های معماری باروک و قرون وسطایی شگفت‌زده می‌شوید. مژده این‌که سفر و اقامت در این شهر بسیار ساده شده است. با فلای تودی به آسانی می‌توانید در زمان دلخواه خود بلیط فرانکفورت را تهیه کنید. از طرفی ساکن‌شدن در میان بناهای تاریخی این شهر تنها با رزرو هتل های فرانکفورت در سایت فلای تودی ممکن شده است. فلای تودی شما را به دیدن لحظه به لحظه تاریخ گرانبهای فرانکفورت و آسمان خراش‌های بی‌نظیر آن دعوت می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها