از سوی مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه؛

جزئیات ساخت قطار ملی اعلام شد

در سال قبل اشتغال در بخش صنعت به ۷ میلیون و ۹۶۳ هزار نفر بالغ شده است. این رقم، بالاترین میزان اشتغال در بخش صنعت کشور از سال ۱۳۸۴ است.
در سال قبل اشتغال در بخش صنعت به ۷ میلیون و ۹۶۳ هزار نفر بالغ شده است. این رقم، بالاترین میزان اشتغال در بخش صنعت کشور از سال ۱۳۸۴ است.
کد خبر: ۱۴۱۰۵۰۱

به گزارش جام جم آنلاین، بررسی آمار نیروی کار بر اساس گزارش تازه مرکز آمار ایران، نشان می‌دهد، در سال 1401 اشتغال در بخش صنعت به 7 میلیون و 963 هزار نفر بالغ شده است. این رقم، بالاترین میزان اشتغال در بخش صنعت کشور از سال 1384 بدین سو است.

در سال پایانی عملکرد دولت دوازدهم، میزان اشتغال در بخش صنعت 7 میلیون و 751 هزار نفر بود. در 8 سال دولت‌های یازدهم و دوازدهم، متوسط سالانه اشتغال در بخش صنعت کشور 7 میلیون و 434 هزار نفر بود در حالی که در 2 سال اول دولت سیزدهم متوسط سالانه اشتغال در بخش صنعت کشور 7 میلیون و 946 هزار نفر بوده که رشد 7 درصدی در همین 2 سال را نشان می‌دهد.

سیاست‌های وزارت صمت دولت سیزدهم در رفع مشکلات واحدهای تولیدی فعال، مدیریت واردات کالاهای دارای تولید داخل، احیای واحدهای راکد و نیمه‌تعطیل، تأمین مالی زنجیره‌ای صنایع و تولیدکنندگان و توسعه صادرات به‌ویژه به کشورهای همسایه، تأثیر قابل توجهی در رونق گرفتن بخش صنعت کشور و بهبود اشتغال در این بخش داشته است.

از ابتدای دولت سیزدهم بیش از 4 هزار واحد راکد و نیمه‌تعطیل احیا شده است. رشد بخش صنعت هم پس از سال‌ها در سال گذشته دورقمی شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها