شیخ‌حسین انصاریان در بخشی از سخنان شب قدر پیرامون بدحجابی عنوان کرد

تقصیر خدا چیست که با او لجبازی می‌کنی؟

شیخ‌حسین انصاریان در بخشی از سخنان شب قدر امسال در هیات همدانی‌ها، به موضوع بی‌حجابی در جامعه پرداخت، آن را لجبازی با خدا دانست و اشکالات این رفتار را در مقابل مهر و لطف بی‌دریغ پروردگار نسبت به بندگانش بررسی کرد. متن این بخش از سخنرانی پیش روی شماست.
شیخ‌حسین انصاریان در بخشی از سخنان شب قدر امسال در هیات همدانی‌ها، به موضوع بی‌حجابی در جامعه پرداخت، آن را لجبازی با خدا دانست و اشکالات این رفتار را در مقابل مهر و لطف بی‌دریغ پروردگار نسبت به بندگانش بررسی کرد. متن این بخش از سخنرانی پیش روی شماست.
کد خبر: ۱۴۰۴۱۷۹

اگر بی‌حجابی‌ات لجبازی با افراد است با خودت فکر کن این لجبازی چه فایده‌ای دارد؟ بی‌حجاب شدن، خواهر باکرامتم، خواهر عزیزم، خواهر هم‌دینم، خواهر هم‌کشورم این لجبازی اصلا به مردم برنمی‌خوره! لجبازی‌ات با کیست؟ با کسانی که خدا در قرآن می‌فرماید: اینان بندگان من هستند و کلید چیزی دست‌شان نیست! وَعِنْدَهُ مَفَاتِحُ الْغَیبِ؛ کلیددار عالم منم! اگر مسأله بی‌حجابی لجبازی باشد، به این مردم اصلا ارتباطی ندارد. دقت کنیم این لجبازی اگر وجود داشته باشد، برمی‌گردد به آیات سوره احزاب و سوره نور! این لجبازی برمی‌گردد به خدا.
حالا من از شما مادرم، خواهرم، هم‌دینم سؤال می‌کنم اگر این لجبازی به خدا برگردد! از خودمان بپرسیم تقصیر خدا چیست که با او لجبازی می‌کنیم؟ کدام نعمت را از شما کم گذاشته است؟ قیافه‌ای که خدا به شما داده، دیو دوسر است؟ بدگل‌ترین‌ها هستین؟ خدا که می‌فرماید: احسن الصورکم! خانم، دختر صورت زیبا بهت دادم، روزی‌ات را دادم، ۹ ماه در رحم مادر خودم از تو پذیرایی کردم، چون آنجا کسی نبود از تو پذیرایی کند. دو سال هم که در آغوش مادرت من به شما شیر دادم؛ مادرت واسطه بود.
خواهرم، مادرم از خودمان بپرسیم جرم پروردگار چیست که مخالفت می‌کنی؟ جرم پروردگار چیست که با قرآنش مخالفت می‌شود؟ حیف نیست؟ من که دلم در مقام برادری برای مادری و خواهری شما می‌سوزد.
همین سؤال را هم از بقیه گنهکاران دارم: از رباخوار می‌پرسم خدایی که در رحم مادر و در کودکی غذایت را داد. الان که بزرگ شدی و زن و بچه‌دار شدی! از خودت بپرس گناه خدا چیست که حرفش را گوش نمی‌دهی و ربا می‌خوری؟ چه کارت کرده؟ فبگو؟ تنها کاری که خدا می‌کند این است که می‌فرماید: بیا از گناهت دست بردار و بگذار من ببخشمت!
یک جمله هم از سوره یوسف بگویم که بدانی خدا چقدر محبت دارد، خدا چقدر نسبت به بنده‌اش عشق دارد؟ بی‌نهایت است. می‌فرماید: تَیأَسُوا مِنْ رَوْحِ‌ا...؛ از من یک نفرتان ناامید و دلسرد نباشید و در پاسخ این‌که اگر کسی خودش را دچار دلسردی کند، می‌فرماید: إِنَّهُ لَا ییأَسُ مِنْ رَوْحِ‌ا... إِلَّا الْقَوْمُ الْکافِرُونَ؛ کافر مایوس است نه تو، تو که کافر نیستی خانم، دختر خانم، برادرم، پدرم، مردم، هیچ‌کس از خدا نا امید نباشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها