گفت‌وگوی «جام‌جم» با تهیه‌کننده ویژه‌برنامه‌های اذان‌گاهی رادیو جوان

طنین ملکوتی در گلدسته‌های «آبی فیروزه‌ای»

شبکه های رادیویی با تدارک ویژه برنامه های متنوع با مضامینی همچون قرائت دعای جوشن کبیر، اعمال شب قدر، تحلیل و تفسیر دعاهاى شب قدر، پوشش مراسم احیاء، تأكید بر دعا در این ایام و... سوگوار ایام شهادت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین(ع) همراه و همدل مخاطبان خواهد بود.
شبکه های رادیویی با تدارک ویژه برنامه های متنوع با مضامینی همچون قرائت دعای جوشن کبیر، اعمال شب قدر، تحلیل و تفسیر دعاهاى شب قدر، پوشش مراسم احیاء، تأكید بر دعا در این ایام و... سوگوار ایام شهادت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین(ع) همراه و همدل مخاطبان خواهد بود.
کد خبر: ۱۴۰۳۴۶۵

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی معاونت صدا، با فرارسیدن لیالی پرفضیلت قدر ویژه برنامه های مختلفی از شبکه های رادیویی شنیده می شود.

«فیض حضور» به صورت زنده از حرم مطهر كریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پخش می‌شود.

در شب نوزدهم ماه مبارك رمضان این برنامه با پخش دعای جوشن كبیر با نوای عباس حيدرزاده تقديم مخاطبان مي شود و سپس سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی انجام خواهد شد.

در شب بیست و یكم ماه مبارك رمضان مصادف با شب شهادت حضرت علی علیه السلام این برنامه به پخش دعای جوشن كبیر با نوای سيد مهدي ميرداماد و سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت الاسلام مومني انجام می شود.

همچنین در شب بیست و سوم ماه مبارك رمضان و در آخرین شب از لیالی پرفیض قدر دعای جوشن كبیر با نوای سيد علي حسيني نژاد و سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت الاسلام و المسلمین میرباقری به صورت زنده از حرم كریمه اهل بیت(ع) پخش خواهد شد.

ویژه برنامه زنده «فیض حضور» با همت تولید و پخش رادیو معارف شبهاي قدر از ساعت ۲۲:00 به روی آنتن خواهد رفت.

رادیو تهران شب های احیاء در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

ویژه برنامه«باغ فیض» شبکه رادیویی تهران از یکشنبه 18 تا پنجشنبه 22 ماه مبارک رمضان(به مدت پنج شب) از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به صورت زنده با قرائت دعای جوشن‌کبیر، پخش سخنرانی و مراسم احیاء از رادیو تهران پخش خواهد شد. پخش سخنرانی، مداحی اهل بیت(ع) و گزارشی از حال وهوای حرم در گفت وگو با زائران که از دعاها، امیدها، آرزوها و آمال می گویند.

این ویژه برنامه در شب های قدر، ساعت 21:30 تا 1:30 بامداد روی موج اف. ام ردیف 94مگاهرتز یا موج ای. ام ردیف 1332 کیلوهرتز می رود.

«اختیاریه»

برنامه «اختیاریه» در شب های قدر در دو محور اصلی فرهنگ قرآنی و مسجد با دو رویکرد اجتماعی و اعتقادی ساعت 17 تا 20 از شبکه رادیویی تهران پخش می شود. یکی از آیات قرآن کریم هر روز موضوع و سوال برنامه را تشکیل می دهد که با توجه به آن آیه، مستند و بخش های مختلف برنامه ساخته می شود.

گزیده ای از سخنان علما و مراجع، شرح دعای روز، مباحث معرفتی و بسته اذانگاهی و افطار تقدیم مخاطبان می شود.تقدیر الهی، کمک های انسانی، فضائل اخلاقی انسانها و توسل به امام زمان(عج) در شب های قدر و انس با قرآن در ایام لیالی قدر محتوای این برنامه است.

«الهیه»

ویژه برنامه«الهیه» از رادیو تهران با تاکید بر مفاهیم آیات قرآن کریم، با بیانی ساده و روان به نشر مفاهیم اجتماعی قرآن در زندگی روزمره مردم می‌پردازد، به طوری که هر روز یک آیه قرآن و ترجمه آن موضوع و محور اصلی برنامه قرار می‌گیرد؛ این ویژه برنامه هر سحرگاه ساعت 3 بامداد، پخش می شود.

«ترتیل» یک جزء از قرآن کریم

شبکه رادیویی تهران هر بامداد از ساعت 2 تا 3 تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن کریم را به مدت ۶۰ دقیقه با صدای استاد محمدحسین سعیدیان پخش خواهد کرد.

رادیو صبا و قدر آسمان

«قدر آسمان‌» شب های قدر ساعت 22 به تهیه كنندگی امیر اكبری و گویندگی رضا خضرایی در شب های قدر برنامه ای تركیبی است كه به مناسك شب قدر، پخش ادعیه و سخنرانی و ایجاد فضای مناسب شب قدر در شبكه رادیویی صبا می پردازد. خوانش جوشن كبیر، مراسم به سرگیری قرآن و خواندن اشعار متناسب با شهادت حضرت علی (ع) از بخش های برنامه است.

ویژه برنامه «سرگذشت حضرت علی (ع)» از 20 فروردین هر روز ساعت 16 در 6 قسمت پخش می شود. این برنامه در مستندی در پی جستجوی پاسخ سوالات درباره زندگی و شهادت امیرالمومنین (ع)به تهیه کننده انسیه شمس اللهی و گزارشگری لیلا علاقه مند است.

ویژه برنامه «شهربهشت» از 20 فروردین هر شب ساعت 21 در 6 قسمت پخش می شود. این ویژه برنامه در مناسبتهای مذهبی (شهادت ائمه اطهار) متونی به انضمام بخش های ترانه، تصنیف، قطعات فیلم و.. تقدیم شنوندگان می شود.

رادیو فرهنگ و شب زنده داری مردم از دانشگاه امام صادق(ع)

ویژه برنامه » سوره باران » در سه شب قدر به طور زنده از دانشگاه امام صادق از ساعت 23 الی 2:30 دقیقه بامداد به تهیه کنندگی محمدرضا حاج حیدری شنیده می شود.

رادیو اقتصاد و نیایش های مردم در امامزاده صالح (ع)

مخاطبان رادیو اقتصاد برای دومین سال پیاپی در شب قدر به زیارت امامزاده صالح بن موسی کاظم(ع) می روند.
ویژه برنامه «یک شب هزار برکت »، مراسم معنوی این شب های پر خیر و برکت را به صورت زنده و مستقیم از آستان مقدس امامزاده صالح تهران برای شنوندگان این رادیو پخش می کند.

در این برنامه علاوه بر گفت و گو با کارشناسان مذهبی و اقتصادی از جمله حجت الاسلام سید عبدالمهدی هاشمی کاشانی،دکتر عبدالمجید شیخی کارشناس اقتصاد اسلامی و ... در خصوص موضوعاتی چون سبک زندگی اقتصادی امام اول شیعیان(ع) ، رعایت اصول اخلاقی و اسلامی در کسب و کار، کمک و دستگیری از نیازمندان و محرومان ، مدیریت مبتنی بر اصول اسلامی و عدالت اجتماعی، راهکارهای حل چالش های اقتصادی به سبک مولای متقیان و سایر موضوعات بخش های متنوعی تقدیم مخاطبان می شود.

پخش زنده دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن به سرگرفتن شب های قدر از جمله سایر بخش های برنامه است که به صورت زنده از امامزاده صالح(ع) پخش خواهد شد.

این برنامه کاری از گروه حکمرانی اقتصادی رادیو اقتصاد است و روزهای یکشنبه 20 فروردین، سه شنبه 22 فروردین و پنج شنبه 24 فروردین ساعت 22 تا یک بامداد از موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز پخش خواهد شد.

رادیو جوان و احیاء شب های قدر از حرم امام رضا (ع)

ویژه برنامه «و خدایی که در این نزدیکیست» با موضوع احیای شبهای قدر از حرم مطهر امام رضا (ع) شنیده می شود.

ویژه برنامه «و خدایی که در این نزدیکی‌ست» در شب‌های قدر به صورت زنده از حرم مطهر امام رضا(ع) روی آنتن رادیو جوان خواهد رفت و شنوندگان این ایستگاه رادیویی همزمان می‌توانند از طریق پخش زنده اپلیکیشن ایتا نیز مراسم احیای شب های قدر را دنبال کنند.

در این برنامه ضمن پوشش زنده مراسم احیای شب های قدر در حرم رضوی، سینا جلالیان گزارشگر شبکه رادیویی جوان با زائرین حرم امام رضا(ع) در مورد حال و هوایشان در این شب ها گفتگو خواهد کرد و مداح اهل بیت محمدرضا رئوفی نیا نیز شعرخوانی خواهد کرد. این برنامه در شب های قدر از ساعت 22 الی 2 بامداد روی آنتن خواهد رفت.

رادیو ورزش و دلگویه های ورزشکاران

شبکه رادیویی ورزش در آستانه شب‌های قدر با ویژه برنامه «سلام تا صبح» مخاطبین خود را همراهی می‌کند.
این شبکه رادیویی، همزمان با فرارسیدن شب‌های پرفضیلت قدر و ایام شهادت مولای متقیان حضرت امام علی(ع) با ویژه برنامه «سلام تا صبح» تلاش می‌کند تا اوقاتی سرشار از معنویت را برای مخاطبان روزه‌دار و شب زنده‌دار خود رقم بزند.

این برنامه با هدف ارتقای معنویت در جامعه ورزشکاران و توجه به پرورش روح در کنار پرورش جسم در فعالیت‌های ورزشی در این شب‌ها از ساعت 12 الی 3 بامداد روی آنتن رادیو ورزش می‌رود.

پخش دعای جوشن کبیر و مراسم لیالی قدر از اماکن مذهبی، دعای ورزشکاران و بخش به «مدد او» که دلگویه‌های ورزشکاران از نقش معنویت در پیروزی آنان است از قسمت‌های مهم و اصلی این برنامه به شمار می‌رود.

رادیو نمایش و ارتباط با کربلا

دو ویژه برنامه « شب وصل» و « عطر وصل» از آنتن شبکه رادیویی نمایش پخش می شوند. این برنامه به مدت 5 شب به شهادت حضرت امام علی «ع» می پردازد.

ارتباط مستقیم با کربلا و نجف، کارشناسی، میزگرد و گفت وگو با اساتید حوزه و دانشگاه، پخش دعای جوشن کبیر و مراسم احیاء از کربلا ، همچنین پخش نمایش های کوتاه مناسبتی، آیتم های این برنامه را تشکیل می دهند.

سهیلا خدادادی نویسنده، محسن جواهری تهیه کننده، پیمان قریب پناه گوینده و حجت الاسلام علی آقابابا و مهدی کاکاوند کارشناسان برنامه « شب وصل» هستند که از بیستم فروردین ماه ساعت 22:30 تا 1:30 بامداد به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می شود.

برنامه « عطر وصل » نیز به تهیه کنندگی عطیه گلی و گویندگی فاطمه حاتمی و فرزام رنجبر دیگر ویژه برنامه رادیو نمایش در این ایام است که به مدت 6 روز به یکی از خطبه های حضرت علی (ع) می پردازد. این برنامه از بیستم فروردین ماه ساعت 8:30 تا 10:30 از شبکه رادیویی نمایش پخش می شود.

رادیو پیام و آوا و پخش دعای جوشن کبیر

«پیام قدر» به تهیه کنندگی حسین معصومی با موضوع پخش دعای جوشن کبیر، مداحی، گفتگو با کارشناس مذهبی در خصوص فضیلت شبهای قدر، قرآن به سر گرفتن از ساعت ۲۲الی۲بامداد شنیده می شود.

«آوای قدر» به تهیه کنندگی مجید امجدی فرد با موضوع پخش دعای جوشن کبیر و مداحی ، قرآن به سر گرفتن از ساعت ۲۲ الی۲بامداد شنیده می شود.

رادیو گفت و گو و شب زنده داری مردم از مصلی امام خمینی (ره)

رادیو گفت و گو در هر سه شب قدر از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۲:۳۰ بامداد مراسم شب قدر را از مصلی امام خمینی ره پوشش می دهد.

در شب نوزدهم و دیگر شب های قدر دعای جوشن کبیر توسط آقایان سعیدیان، پورزرگری و قربانعلی خوانده می شود. مداحی حاج احمد نیکبختیان و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری از دیگر بخش های برنامه است.

شب بیست و یکم مداحی آقای سید محمود علوی و سخنرانی و احیا حجت الاسلام و المسلمین عالی از دیگر بخش های این برنامه است.

شب بیست و سوم مداحی آقای حاج احمد واعظی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری از دیگر بخش های این برنامه است.

رادیو قرآن و بیان جایگاه حضرت علی (ع)

«اشراق»، عنوان ویژه برنامه شبكه رادیویی قرآن است؛ كه در شب نوزدهم ماه مبارك رمضان مصادف با شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) ساعت ۲۱:۰۵ به روی آنتن رادیو قرآن می رود .

ویژه برنامه اشراق، كاری از گروه علوم قرآنی رادیو قرآن كه با محوریت سوره قدر و آیه ۳ سوره مباركه دخان به موضوعات ویژگی های شب قدر و نزول قرآن، اعمال مشترك شبهای قدر، بهترین عمل در شب قدر، جایگاه حضرت علی (ع) در این شبها و تأسی به آن حضرت خواهد پرداخت.

بخش گفت و گوی كارشناسی،شعر خوانی آیینی با حضور دكتر لطفی، روایت و گزارش به گزارشگری طاهره شاهچراغ از آیتم های این ویژه برنامه می باشند .

ایرانصدا و شب های قدر

پایگاه موسیقی به مناسبت شب قدر دو قطعه پادکست به نام قدر اجابت به تهیه کنندگی ناصر هاشمی را تدارک دیده است.

پایگاه مداحی، پس از برگزاری مراسم احیا در شب های قدر، در کمترین فاصله زمانی صوت‌های مربوط به مراسم های برگزار شده در سراسر کشور از مداحان مشهور و معروف کشور را بر روی این پایگاه بارگذاری می کند.

پایگاه کتاب گویا به مناسبت شب های قدر گزیده ای از نهج البلاغه امیرالمومنین(ع) را به صورت صوتی منتشر می کند. این کتاب گویا با روایت علی همت مومیوند تهیه و تولید شده است.

پایگاه سخنرانی به مناسبت فرارسیدن شب های قدر صوت منتشر نشده از فرزند کربلایی کاظم ساروقی و بیان داستان زندگی و خاطراتی از او که کمتر شنیده شده است را منتشر خواهد کرد. این پایگاه سخنرانی های خطبای معروف پیرامون اهمیت شب های قدر را نیز بارگذاری خواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها