وزیر خارجه کشورمان خطاب به همتای سوئدی:

ایران دادگاه حمید نوری را غیرقانونی می‌داند

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ایران بازداشت و فرآیند دادگاه تبعه ایرانی، «حمید نوری« را غیر قانونی می داند و خواستار آزادی فوری او است.
کد خبر: ۱۳۶۴۷۶۳

به گزارش جام جم آنلاین، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (چهارشنبه) در پاسخ به تماس تلفنی «آن لینده»، وزیر امور خارجه سوئد، با او در خصوص مسائل مهم دو جانبه و بویژه کنسولی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این گفتگو با اشاره به برگزاری دادگاه «حمید نوری» در سوئد، گفت: جمهوری اسلامی ایران بازداشت و فرآیند دادگاه تبعه ایرانی، نوری را غیر قانونی می‌داند و خواستار آزادی فوری او است.

وی افزود: باعث تأسف است که یک گروهک تروریستی که سوابق جنایت‌های آن بر مردم ایران و حتی عراق در دوره رژیم بعث صدام واضح است، فضاسازی تصنعی این فرآیند در سوئد را در دست گرفته است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در این گفتگو ابراز امیدواری کرد: با بذل اراده و تلاش‌های متقابل و مشترک، شاهد توسعه مناسبات دو کشور در زمینه‌های گوناگون باشیم.

وزرای امور خارجه ایران و سوئد نسبت به تداوم رایزنی و تبادل نظر مستمر در خصوص مسائل در دستور کار روابط دو کشور توافق کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها