jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۳۶۲۵۳ ۱۵ خرداد ۱۳۸۶  |  ۲۳:۵۵

فیلم تلویزیونی «انتهای جاده» از ابتدای هفته برای گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما کلید خورده است.


به گزارش خبرنگار ما ، کارگردان این فیلم فرزاد موتمن است و بازیگرانی چون آفرین عبیسی ، ابوالفضل پورعرب ، محمود عزیزی و نگین عبداللهی در آن حضور دارند. این فیلم که برای پخش در روز مادر تولید می شود ، داستان زنی به اسم اقدس را روایت می کند که در دوره سالخوردگی زندگی اش ، با حقایق تازه و البته تلخی از زندگی روبه رو می شود. این حقیقت درباره رابطه با پسر میانسالش است . او که دبیر ادبیات بوده ، 3 پسر دارد که 2 پسرش به خارج از کشور رفته اند و حالا سومی و آخرین آنها هم تصمیم دارد او را تنها بگذارد و ترک وطن کند و حالا ما در انتهای جاده شاهد آخرین روزهای زندگی او در کنار مادر هستیم .موتمن ، کارگردان این فیلم تلویزیونی در حالی که در لوکیشنی در خیابان دولت مشغول هدایت گروه تولید است ، در گفتگو با «جام جم» با توجه به این که بیشتر داستان فیلم در جاده و حین سفر این مادر و پسر شکل می گیرد، آن را یک فیلم جاده ای عنوان می کند و می گوید یکی از مهمترین علایقش به آن ، شکل گرفتن همین رابطه در طول سفر و جاده و در خلوت آنهاست .نقش این مادر سالخورده را- که در فیلم او را به نام خانم والا می شناسیم - آفرین عبیسی بازی می کند و ابوالفضل پورعرب به عنوان بازیگر نقش این پسر بی وفا که اسمش امیر است ، انتخاب شده است . محمود عزیزی ، کشاورزی به اسم اسماعیل است که در طول جاده در مسیر آنها قرار می گیرد و با نوه اش زینب که نگین عبداللهی نقشش را بازی می کند، تغییرات و اتفاقاتی را در قصه آنها بوجود می آورد. از بازیگران دیگر «انتهای جاده» هم می شود به فرهاد بشارتی (نگهبان آسایشگاه سالمندان) ، سیامک اشعریون (خریدار خانه امیر و مادر) ، سیروس میمنت ، رحمت الله شکر خنده ، یکتا بهروزی و ندا غلام زاده اشاره کرد.موتمن مدت زمان تصویربرداری کار را که حدود 50درصد آن در فضاهای خارجی می گذرد، 25روز تخمین می زند.جاده ای که این اتفاقات در آن رخ می دهد، جاده تهران - رودبار است و بخش دیگری از سکانس ها هم علاوه بر تهران در رودبار اتفاق می افتد او کار را براساس فیلمنامه ای از سعید نعمت الله جلوی دوربین برده و طرح اولیه را جواد مزدآبادی نوشته است .«انتهای جاده » اولین تجربه او در تلویزیون پس از 4فیلم سینمایی هفت پرده ، شبهای روشن ، باج خور و جعبه موسیقی است . موتمن می گوید: «در سالهای اخیر، تولید فیلم تلویزیونی خیلی بیشتر شده و این برای کارگردانان سینمایی ، فرصت بسیار خوبی است که در فاصله ای که بین طرحهای سینمایی شان پیش می آید ، امکان کار و تجربه داشته باشند. تفاوت فیلم تلویزیونی با فیلم سینمایی این است که در سینما می شود اشکال و فرمهای پیچیده تر را هم تجربه کرد، ولی تلویزیون اصولا با مخاطب عام سر و کار دارد و برای همین باید حرفش ساده تر ، قابل هضم تر و با پیچیدگی کمتری بیان شود. کارگردان «انتهای جاده» ادامه می دهد: «من تلویزیون را دوست دارم ولی فکر می کنم تعداد آثار قابل توجه ما در این رسانه خیلی کم است ؛ با این حال امیدوارم این فیلم تلویزیونی جزو کارهای قابل توجه باشد و اگر این امیدواری نبود، ساختش را شروع نمی کردم».
از دست اندرکاران دیگر کار می توان از مدیر تصویربرداری : علی محمدزاده ، دستیار اول کارگردان و مدیر برنامه ریزی : حبیب قلی زاده ، مدیر تولید: سیدحسین یعقوبی ، طراح گریم : سودابه خسروی ، طراح صحنه و لباس : مهرنوش هاشمی ، صدابردار: مجتبی برهانی زاده و منشی صحنه : شرف النسائ نیرومند نام برد. تهیه کنندگی کار را محمدرضا شفیعی به عهده دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر