نمودار | سرانه مصرف گاز در ایران بیش از ۳ برابر اروپا است
بحران ناترازی انرژی در کمین صنعت گاز کشورمان

نمودار | سرانه مصرف گاز در ایران بیش از ۳ برابر اروپا است

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از افزایش ۵ میلیارد مترمکعبی مصرف گاز طبیعی کشور در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۱۳۹۹ خبر داد.
کد خبر: ۱۳۶۰۰۰۳

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از وزارت نفت، محمدرضا جولایی درباره مقدار مصرف کل گاز طبیعی ایران در سال ۱۴۰۰ گفت: از مجموع این مقدار گاز مصرف‌شده، ۱۲۲ میلیارد مترمکعب سهم بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده، ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب سهم صنایع عمده و ۷۱ میلیارد مترمکعب گاز تخصیص یافته به نیروگاه‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: مصرف گاز در سالی که گذشت به‌ویژه در بخش نیروگاهی و خانگی رکوردهای تازه‌ای ثبت کرد، اما این موضوع مدیریت شد و هیچ قطعی گازی در کشور اتفاق نیفتاد.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تأکید کرد: نیروگاه‌ها در سال ۹۹ به‌طور میانگین روزانه ۱۸۰ میلیون مترمکعب گاز دریافت کردند که این مقدار در سال ۱۴۰۰، به ۱۹۴ میلیون مترمکعب در روز رسید و نشان‌دهنده افزایش هشت درصدی دریافت گاز آنهاست.

به گفته جولایی، میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده نیز در سال ۹۹، ۳۳۳ میلیون مترمکعب و در سال ۱۴۰۰، ۳۳۴ میلیون مترمکعب بود که تفاوت چندانی با گذشته نداشته است.

وی همچنین با اشاره به مصرف گاز طبیعی در فروردین‌ماه امسال گفت: این مقدار در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴۵ میلیون مترمکعب بوده است.

مصرف گاز طبیعی کل کشور در سال ۹۹ به ۲۳۳ میلیارد مترمکعب و در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ به ۱۰۵ میلیارد و ۲ میلیون مترمکعب بوده و به این ترتیب ۱۳۳ میلیارد و ۴۹۸ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در پاییز و زمستان ۱۴۰۰ مصرف شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها