مقدماتی جام جهانی 2022 قطر

ایران - لبنان؛ شام آخر اسکوچیچ؟

تیم ملی فوتبال کشورمان سه شنبه در آخرین مسابقه مقدماتی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 16 در ورزشگاه امام رضا(ع)شهر مشهد به مصاف لبنان می رود.
کد خبر: ۱۳۵۹۸۴۴

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال کشورمان در دهمین و آخرین مسابقه از مقدماتی جام جهانی 2022 قطر سه شنبه در شهر مقدس مشهد میزبان لبنان است.

مسابقه ای که تشریفاتی به نظر می رسد زیرا ملی پوشان از سال 1400 صعودشان را به جام جهانی قطعی کرده بودند و به این ترتیب مسابقه با لبنان حساسیتی برای فوتبال ملی ندارد اما از نظر حیثیتی و دفاع از اعتبار فوتبال کشورمان همه دوست داریم که تیم ملی در آخرین مسابقه مقدماتی هم با برد از زمین خارج شود.

تیم ملی بعد از پانزده مسابقه بدون باخت مقابل کره جنوبی نخستین شکست خود را با دراگان اسکوچیچ متحمل شد.

شکستی که کام همه فوتبالدوستان را تلخ کرد و زمینه برای انتقادهای زیاد از سرمربی کروات تیم ملی را بیش از گذشته فراهم کرد.

منتقدان که از گذشته اسکوچیچ را در حدو اندازه های تیم ملی نمی دانستند این مرتبه با صدایی رساتر انتقادهایشان را بیان کردند حتی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیز روز شنبه در توئیتی از علی دایی به عنوان گزینه شایسته سرمربیگری تیم ملی نام برد تا مشخص شود اسکوچیچ سرمربی اسبق تیم های صنعت نفت آبادان، ملوان، خونه به خونه و فولاد به در خروجی تیم ملی نزدیک و نزدیک تر شده است.

با این حال احسان اصولی سخنگو و دیگر عضو هیات رئیسه فدراسیون از ادامه حمایت از اسکوچیچ خبر داد ولی سراجی دیگر عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در لفافه از ادامه حضور اسکوچیچ انتقاد کرد!

در واقع بازی با لبنان می توان شام آخر اسکوچیچ در فوتبال ملی کشورمان باشد و در روزهای گذشته نیز نام های مختلفی برای جانشینی او مطرح شده اند از علی دایی گرفته تا کالدرون، استراما چونی و... به هر حال آنچه مهم است اینکه همین اخبار و شایعه ها قطعا تمرکز را از تیم ملی و کادرفنی اش قبل از بازی با لبنان می گیرد و همه چیز را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این در حالی است که تیم ملی در صورت پیروزی مقابل لبنان و شکست کره جنوبی مقابل امارات می تواند با صدرنشینی به جام جهانی صعود کند و بالاتر از کره جنوبی در گروه قرار بگیرد.

بازی با لبنان برخلاف تصور به هیچ عنوان ساده نیست. در بازی رفت نیز تیم ملی حدود 88 دقیقه مقابل لبنان با نتیجه یک بر صفر بازنده بود اما در چند دقیقه پایانی و بر اساس خلاقیت فردی و توانایی بازیکنان توانستیم بازگشت طلایی داشته باشیم و پیروز از میدان خارج شویم.

اکنون لبنان کورسویی از امید برای رسیدن به پلی آف دارد. در این گروه بعد از صعود تیم ملی و کره جنوبی به جام جهانی سه تیم عراق، امارات و لبنان در آخرین روز شانس صعود به پلی آف را دارند و نتایج روز آخر برای این سه تیم اهمیت حیاتی دارد.

در حال حاضر علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی در بازی با لبنان حضور دارد و صادق محرمی دفاع راست تیم ملی هم دیگر محروم نیست.

مرتضی پورعلی گنجی دیگر مدافع تیم ملی هم تست کرونایش منفی شده و احتمالا مهدی طارمی هم برای این بازی به تیم ملی اضافه خواهد شد،هرچند غیبت سردار آزمون در اولین تمرین تیم ملی در مشهد بر تنور حاشیه ها دمید و شایعه قهر او منتشر شد که در نهایت روز گذشته سردار هم در تمرین تیم ملی حاضر شد اما همه این مسایل نشان از ناآرام بودن شرایط تیم ملی در آستانه بازی با لبنان دارد.

به هر حال جام جهانی 2022 قطر که در همسایگی کشورمان و در حاشیه خلیج فارس برگزار می شود ویژگی های خاص زیادی دارد از جمله اینکه مسابقات آن در آبان امسال برگزار می شود و حذف ایتالیا یکی از مدعیان قهرمانی سنتی در مقدماتی هم از دیگر ویژگی هایش است البته تیم ملی با خیالی آسوده و مقتدرانه به جام جهانی صعود کرده اما اگر واقع هدف مان صعود از گروه در جام جهانی برای اولین بار است قطعا باید شرایط و تدارک بهتری برای تیم ملی دید.

برنامه مسابقات گروه A:

ایران - لبنان ساعت 16

امارات - کره جنوبی 18:15

سوریه - عراق 20:30

جدول گروه:

1- کره جنوبی 23 امتیاز

2- ایران 22 امتیاز

3- امارات 9 امتیاز

4- عراق 8 امتیاز

5- لبنان 6 امتیاز

6- سوریه 5 امتیاز

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها