رسانه‌ ها خبر دادند که گروهی ناشناس پایگاه‌های آمریکا در میدان‌ های نفتی شرق سوریه را هدف حمله راکتی قرار داده است.
کد خبر: ۱۳۵۷۹۶۷

به گزارش جام جم آنلاین، میدان‌های نفتی و گازی شرق سوریه که ارتش آمریکا از آن به عنوان پایگاه‌های خود استفاده می‌کند، صبح امروز (چهارشنبه)، هدف حمله راکتی قرار گرفت.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از خبرنگار خود در سوریه گزارش داد که این حمله از جانب گروهی ناشناس انجام شده و خسارت‌های مادی زیادی بر جای گذاشته است. طبق این گزارش‌، پس از این حمله، نیروهای آمریکا به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

منابع محلی در این خصوص به اسپوتنیک خبر دادند که صدای چند انفجار در پایگاه‌ های آمریکا در میدان گازی «کونیکو» و همچنین در نزدیکی میدان نفتی «الجفره» در شمال استان دیرالزور شنیده شده است. منابع یادشده گفتند: «پس از صداهای شدیدی که در جای جای مناطق شرقی دیر الزور به گوش رسید، محورهای منطقه تحت محاصره امنیتی قرار درآمدند و جنگنده‌های و پرنده‌های شناسایی آمریکا در آسمان منطقه به صورت فشرده به پرواز درآمدند تا منبع شلیک راکت‌ها و عاملان این حمله را پیدا کنند».

بنابر گفته این منابع، «حمله راکتی به نیروهای آمریکا در دو میدان نفتی و گازی مذکور، خسارات مادی بسیاری بر جای گذشته است و این در حالی است که هنوز امکان اطلاع از میزان تلفات جانی احتمالی نیروهای ارتش آمریکا باتوجه به محاصره امنیتی شدید پس از حمله فراهم نشده است».

میدان گازی کونیکو (واقع در بیست کیلومتری شمال شرق دیرالزور) که تحت اشغال ارتش آمریکا قرار دارد، جزء بزرگترین میدان‌های گازی سوریه است.از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، این چندمین بار است که پایگاه‌های آمریکا در استان دیرالزور سوریه هدف حمله قرار می‌گیرند.

رسانه‌های عراقی نیز از ابتدای سال جاری میلادی از تشدید حملات علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در این کشور و همچنین کاروان‌های لجستیکی ارتش آمریکا خبر داده‌اند.

پس از مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج نظامیان بیگانه از خاک این کشور و تعلل بغداد در این امر، کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی به طور هفتگی و گاهی در طول یک روز چند بار هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند.

کاروان‌های حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکایی مستقر در عراق طی ماه‌های اخیر بارها هدف انفجار بمب‌های کنار جاده‌ای قرار گرفته است؛ از‌ این‌رو ارتش آمریکا کار انتقال تجهیزات را به شرکت‌های خصوصی عراقی سپرده است.

گروه‌های عراقی تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها