jamejamonline
هرمزگان عمومی کد خبر: ۱۳۴۱۷۱۸   ۱۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۲

وزیر کشور با تاکید بر نقش هرمزگان در توسعه تبادلات تجاری و مرزی با کشورهای خلیج فارس اعلام کرد:دست امت‌های اسلامی را برای همکاری می فشاریم و انتظار می رود در سایه تبادلات مرزی تجاری ، جزایر نیز قوی تر و آبادتر شوند.

title
 به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،وزیر کشور با تاکید بر نقش هرمزگان در توسعه تبادلات تجاری و مرزی با کشورهای خلیج فارس اعلام کرد:دست امت‌های اسلامی را برای همکاری می فشاریم و انتظار می رود در سایه تبادلات مرزی تجاری ، جزایر نیز قوی تر و آبادتر شوند.

 احمد وحیدی در آیین تکریم و معارفه استاندار هرمزگان افزود:  هرمزگان استانی بسیار مهم و یگانه ای است که تنگه راهبردی هرمز بر کرانه آن قرار دارد و به لحاظ راهبردی یکی از حساس ترین نقاط دنیا بوده و با داشتن ۱۴ جزیره در کشور بی نظیر است و هر کدام از این جزایر ظرفیت های فراوانی برای توسعه دارد..

وزیر کشور اضافه کرد: هرمزگان افزون بر ۲ هزار کیلومتر ساحل، ظرفیت های فراوان در حوزه انرژی، ترانزیت و صنعت و کشاورزی است و مردم خونگرم و بسیار مهربان  و با ظرفیتی های فراوانی که دارد نباید در آن محرومیت باشد بلکه باید از برترین و پیشرفته ترین نقاط کشور و حتی یک قدم بالاتر باشد.

وحیدی اظهار داشت: هرمزگان در اقتصاد دریا محور نقطه کلیدی است و زمانی که رسیدن به ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی از اقتتصاد ملی باید حاصل شود، این استان نقطه راهبردی است.

وزیر کشور افزود: زمانی که بناست تمدن دریایی شکل گیرد این تمدن که بسیار آینده دار است در کناره همین سواحل شکل خواهد گرفت و هرمزگان برای شکل گیری این تمدن بسیار کلیدی است.

وی ابراز کرد: همچنین زمانی که در خصوص بازرگانی صحبت می کنیم ۹۰ درصد بازرگانی از طریق دریاست و هرمزگان نقطه کلیدی برای تعامل های دریایی است، همین ایزو ایکو بزرگترین یارد کشتی سازی است که با داشتن ۲ حوضچه خشک می توان بزرگترین کشتی سازی کشور و منطقه در اینجا راه انداخت.
به گفته وزیر کشور، هرمزگان تنها جایی در کشور است که زیردریایی در آن ساخته می شود و در کنار آن زمینه توسعه ظرفیت های دانش بنیان در اینجا وجود دارد.

وزیر کشور از پالایشگاه ستاره خلیج فارس  را افتخاری برای کشور و نمادی از قدرت  دانست وافزود: این گالایشگاه در اوج تحریم و با توان بومی در این استان احداث شده است.

وحیدی خاطر نشان کرد: این استان ظرفیت ایجاد ۵۰ هزار هکتار مزارع پرورش میگو دارد که می تواند زمینه ایجاد ۲۰۰ هزار شغل ایجاد کند وقتی به این راحتی می توان شغل ایجاد کرد آیا رواست کسی در این استان بیکار و یا فقیر باشد و دم از محرومیت زد.

وی تاکید کرد: با این ظرفیت ها که همه آنها ثروت است وجود بیکاری، فقر و محرومیت قابل قبول نیست، مهمترین ثروت خود این مردم خونگرم و سرمایه انسانی ارزشمند است.

وزیر کشور اشاره کرد: اشکالی که ایجاد شده این است که بسیار دولت محور شده ایم درحالی که در گذشته اینگونه نبود و در نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هم نبوده و نیست و معتقدیم اقتصاد مردم محور است و اداره جامعه مردم محور است.

وحیدی گفت: سیستم دولتی را حاکم کرده ایم که به مرور تبدیل به فرهنگ و همه چیز منوط به تهران شده است و کشور باید نفت را بفروشد تا بتواند آن را اداره کند که این همه چیز را خراب می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : ظرفیتهای هرمزگان باید جهشی فعال شوند و  دولت مردمی آیت الله رئیسی نیز دنبال این است که آزادسازی ظرفیت ها به صورت خلاقانه و خودجوش و جهشی باشد .
وی اظهار کرد:شرط تحقق این مسئله این است که همه تحت گفتمان پیشرفت و عدالت جلو برویم که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به آن اشاره شده و باید خود را به بطن آن بکشانیم.

 وی  مهدی دوستی  استاندار جدید را فردی خوش فکر و خلاق معرفی کرد  وافزود:استاندار جدید هرمزگان پیش از این توانسته است پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس را که از صحنه های تجلی فناوری بومی است را به سرانجام برساند و چنین کسی می تواند هرمزگان را به صورت پروژه محور اداره  و منابع را مدیریت کند .

وزیر کشور استاندار جدید را فردی شجاع و باهوش و توانمند توصیف کرد که کاندیدای وزارت نفت بوده و چنین ظرفیتی در ایشان مشاهده شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت هرمزگان و ظرفیت های آن تصمیم گرفتیم فردی با توانمندی ملی را به عنوان استاندار انتخاب کنیم.

 وحیدی  گفت:استاندار جدید وزرا را  به‌طور کامل می شناسد و فهم عمیقی از چگونه به انجام رساندن پروژه های بزرگ دارد و در حوزه اجتماعی نیز شناخت خوبی داشته  که بخشی از آن در راستای محرومیت زدایی از هرمزگان است.

 وی فهم عمیق دوستی از سرمایه گذاری و جذب سرمایه و تعامل با با همسایگان را از دیگر ویژگی های مثبت وی دانست.

 وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود  اظهار کرد: بارها اعلام کرده‌ایم امنیت خلیج فارس بیش از همه مدیون عقلانیت و اقتدار ایران است و ایران اجازه نمیدهد کسانی از خارج از منطقه امنیت آن را برهم بزنند و در این زمینه بارها اقتدار خود را نشان داده و به نیروهای فرا منطقه‌ای هشدار داده که ماجرا جویی نکنند.

 وزیر کشور یادآور شد مردم در شمال و جنوب خلیج فارس با هم هستند و البته کسانی قصد تحریک دارند که امیدواریم حاکمان کشورهای منطقه عقلانیت به خرج داده و اجازه فعالیت به نیروهای فرامنطقه‌ای و صهیونیست‌های جنایتکار کودک کش ندهند.

 وزیر کشور اضافه کرد :بارها اعلام کردیم که ایران مشکلی برای ارتباط و همکاری با کشورهای منطقه ندارد و استان هرمزگان نیز باتوجه به حضور مقتدرانه تمام نیروهای مسلح در آن و مردم غیور مرزنشین در سواحل و جزایر ، حافظ امنیت خلیج فارس هستند .
وحیدی اضافه کرد در چنین شرایطی چرا باید به دیگران و آمریکای جنایتکار و فتنه گر اجازه دخالت داد.

 وزیر کشور فاجعه اخیر انفجار در مسجد شیعیان افغانستان را که منجر به شهادت بیش از ۱۵۰ نفر  شد را یک نمونه از فتنه گری های آمریکا دانست و اظهار داشت :این حمله توسط داعش انجام شده که ساخته  آمریکاست و تسلیحات مورد نیازشان را نیز هواپیماهای آمریکایی منتقل کردند و آنان را به افغانستان بردند. 

وزیر کشور  با تاکید مجدد بر نقش هرمزگان در توسعه تبادلات تجاری و مرزی با کشورهای خلیج فارس اظهار داشت :دست امت‌های اسلامی را برای همکاری می فشاریم انتظار می رود در سایه تبادلات مرزی تجاری ، جزایر نیز قوی تر و آبادتر شوند.
در این مراسم که با حضور وزیر کشور ومسوولان استانی برگزار شد از تلاشهای فریدون همتی استاندار سابق هرمزگان قدردانی ومهدی دوستی به عنوان استاندار جدید این استان قدر دانی شد.


هیات دولت در نشست عصر یکشنبه  ۱۱ مهر ماه جاری مهدی دوستی را به عنوان بیستمین استاندار هرمزگان تعیین و رای اعتماد داد، دوستی متولد سال ۱۳۵۸ در شهر اهواز و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی سهند تبریز است.
 

معاونت فنی و مهندسی و عضو هیات رئیسه هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، سه دوره مشاور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حوزه انرژی و مجری حدود ۲۰ پروژه محرومیت زدایی در استان های خوزستان و هرمزگان، از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی وی به شمار می رود.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها