jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۴۵۴   ۱۰ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۴:۰۶

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وضع قیمت‌‎های دستوری به معنای قیمت‌های غیرواقعی در بازار مخالفیم.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سیدجواد ساداتی نژاد درباره سیاست وزارت جهاد کشاورزی در تعیین قیمت محصولات دامی و کشاورزی در بازار، افزود: به طور کلی با وضع قیمت‌‎های دستوری به معنای قیمت‌های غیرواقعی در بازار مخالفیم، به این دلیل که حفظ تولید را بزرگترین حمایت از مصرف کننده می‌دانیم.

وی اولین اصل حمایت از مصرف کننده را عرضه کالا و در اختیار قرار دادن محصول به مصرف کننده دانست و عنوان کرد: این مسئله فقط با استمرار تولید امکان پذیر است، بنابراین در حوزه کشاورزی و دامداری خط قرمز ما حمایت از تولیدکننده است و در این عرصه قیمت‌ها باید به نحوی تعیین شود که واقعی و برای تولیدکننده تولید به صرفه باشد.

ساداتی نژاد یادآور شد: البته دغدغه مصرف کننده نیز دغدغه ما نیز است و حتما باید تلاش کرد که با در نظر گرفتن تمهیداتی محصول با قیمت واقعی به دست او برسد و در این میان سودجویان، سوداگران و دلالان دستشان قطع شود.

وی ادامه داد: روشی که در دنیا استفاده می‌شود و ما نیز به آن اعتقاد داریم، «اعتماد دو طرفه بین تشکل‎‌ها و دولت است»؛ امیدواریم با کمک همین تشکل‌ها و اتحادیه‌ها بتوانیم در حوزه تنظیم بازار نهایت تلاش خود را انجام دهیم و بازار را کنترل کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در ماجرای کاهش قیمت مرغ نیز آمادگی تشکل‌ها نشان داده شده که چطور اتحادیه‌ها و تشکل‌ها آمادگی تنظیم بازار را دارند.

ساداتی نژاد در خصوص اتصال سامانه گمرکی به سامانه جامع تجارت نیز، گفت: به طور کلی تصمیمات ما در حوزه تنظیم بازار، نیازمند بهره‌مندی از داده‌ها و اطلاعات دقیق و درست است، در همین راستا مذاکراتی با وزیر صمت صورت گرفته تا اطلاعات سامانه جامع تجارت در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار گیرد و وزیر صمت نیز این موضوع را پذیرفته است.

وی اضافه کرد: امیدواریم این مهم در اسرع وقت محقق شود تا بتوانیم با چشمانی باز نسبت به موضوعات مهم از جمله تنظیم بازار محصولات دامی و کشاورزی تصمیم گیری کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها