وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ، صبح امروز در نخستین سفر رسمی پس از امضای توافق سازش میان تل‌آویو و منامه، وارد بحرین شد.
کد خبر: ۱۳۴۰۱۸۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در نخستین سفر رسمی پس از توافق عادی سازی روابط  میان تل‌آویو و منامه، صبح امروز (پنجشنبه، 30 سپتامبر) وارد بحرین شد.
 لاپید در صفحه شخصی خود در توئیتر با انتشار تصاویری از ورودش به بحرین، نوشت: «وارد بحرین شدیم. بسیار مفتخرم که نماینده اسرائیل در اولین سفر رسمی و تاریخی به این کشور هستیم.به خاطر استقبال گرمتان متشکرم».

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، دیروز اعلام کرده بود که روز پنجشنبه، لاپید به منامه سفر خواهد کرد و این سفر به دعوت «عبداللطیف بن راشد الزیانی» همتای بحرینی او صورت می‌گیرد.
 
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی وارد بحرین شد+عکس

بنا بر این گزارش، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اولین سفر رسمی خود به بحرین سفارت این رژیم را در منامه افتتاح خواهد کرد.دو طرف همچنین چند توافقنامه امضاء خواهند کرد؛‌ با این حال، در بیانیه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی  به عنوان این توافق‌ها اشاره‌ای نشده است.

 تل‌آویو و منامه، ظهر امروز، همچنین یک خط هوایی مستقیم از بحرین به فلسطین اشغالی افتتاح خواهند کرد که در طول هفته، دو پرواز انجام خواهد داد.
مطابق با بیانیه وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی،‌ دو پرواز مذکور توسط شرکت هواپیمایی «گلف ایر» بحرین صورت خواهد گرفت.

«عیدال رول» معاون وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی درباره افتتاح این خط هوایی گفت: «بحرین یکی از مقصدهای تجاری مهم برای اسرائیل است و افتتاح خط هوایی میان دو طرف یک گام راهبردی مهم خواهد بود».
بحرین در سپتامبر سال۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، توافقنامه‌ عادس‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌های آبراهام» را امضاء و رسما با تل‌آویو روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

یائیر لاپید تیر ماه امسال نیز سفارت رژیم صهیونیستی را در ابوظبی و کنسولگری این رژیم را در دبی رسما افتتاح کرد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها