jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۴۷۹۷   ۰۸ شهريور ۱۴۰۰  |  ۰۹:۵۵

یک مورد دیگر آلودگی در واکسن‌های تولیدی شرکت مدرنا در یکی از مناطق نزدیک پایتخت ژاپن گزارش شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، در تازه‌ترین مورد شناسایی واکسن‌های کرونای آلوده در ژاپن یک گزارش مبنی بر مشاهده آلودگی در واکسن کرونای استان گونما در نزدیکی توکیو ثبت شد.

مشاهده ذراتی کوچک و سیاه‌رنگ در ویال‌های واکسن شرکت مدرنا باعث شد که واکسیناسیون با استفاده از واکسن‌های این شرکت متوقف شوند.

وزارت بهداشت ژاپن روز شنبه اعلام کرد که دو نفر پس از دریافت واکسن‌های کرونای شرکت مدرنا که استفاده از آن‌ها متوقف شده بود جان خود را از دست دادند.

بااین‌حال دولت ژاپن اعلام کرده که تنها به‌دلیل احتیاط استفاده از این واکسن‌ها را متوقف کرده است و دلایل مرگ این دو نفر درحال بررسی است.

هفته گذشته ژاپن استفاده از ۱.۶۳ میلیارد دوز واکسن کرونا را که به ۸۶۳ مرکز واکسیناسیون ارسال شده بود پس از آن متوقف کرد که شرکت دارویی تاکدا گزارشاتی مبنی بر آلودگی در برخی از ویال‌های واکسن کرونا دریافت کرد.

بااین‌حال مقامات استان گونما اعلام کرده‌اند که سری واکسن آلوده شناسایی‌شده در این استان با واکسن‌هایی که قبلاً به‌دلیل آلودگی متوقف شده بودند متفاوت است. این سری واکسن تاکنون به‌روی ۴۵۷۵ نفر تزریق شده است، اما مقامات تاکنون گزارشی مبنی بر بیماری ناشی از دریافت آن دریافت نکرده‌اند.

روز شنبه نیز در یک مرکز بزرگ واکسیناسیون در استان جنوبی اوکیناوا ذرات خارجی در واکسن مدرنا مشاهده شد. یک داروساز ذرات سیاه‌رنگی را در یک سرنگ حاوی واکسن مدرنا مشاهده کرد.

پس از آن نیز در یک سرنگ و یک شیشه واکسن مدرنا ذرات سیاه‌رنگ مشاهده شد. در یک سرنگ دیگر حاوی این واکسن ذرات صورتی‌رنگ یافت شد. استانداری اوکیناوا واکسیناسیون در این مرکز را متوقف و اعلام کرده بود که روز یکشنبه نیز واکسیناسیونی در آن انجام نخواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها