jamejamonline
همدان عمومی کد خبر: ۱۳۳۰۷۳۵   ۱۶ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۴۶

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی همدان با بیان اینکه وضعیت کرونا در همدان نگران کننده است، گفت: در حال حاضر تخت هایICU پر و تخت های عادی در حال تکمیل است.

به گزارش جام جم آنلاین همدان، دکتر ابراهیم جلیلی با اشاره به اینکه وضعیت بیماری کرونا در همدان نگران کننده است، اظهار کرد: آمار بیماران روند افزایشی دارد و تقریبا تخت های "ICU" بیمارستان های استان پر شده و بخش های عادی نیز در حال تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه اگر این روند ادامه یابد با کمبود تخت مواجه خواهیم بود گفت: در حال حاضر هماهنگ می کنیم که بخش های بیمارستانی را ادغام و بیماران را سریع تر ترخیص کنیم تا فضای بیشتری برای پذیرش بیماران دیگر داشته باشیم.

معاون درمان دانشگاه به راه اندازی بیمارستان صحرایی در محوطه بیمارستان شهیدبهشتی اشاره کرد و افزود: در این بیمارستان روزانه ۶۰ بیمار بستری موقت می شوند که داروهایی را گرفته و ترخیص می شوند تا بدین ترتیب مدیریت صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در بیمارستان قلب فرشچیان نیز بخشی برای بیماران کرونا اختصاص یافته است تا بیمارانی که همزمان بیماری قلبی و کرونا دارند آنجا بستری شوند گفت: متاسفانه تمام تخت های بیمارستان های استان پر شده و درگیر هستند که به دنبال جابه جایی بخش ها و ایجاد فضاهای بیشتری هستیم.

دکتر جلیلی با اشاره به اینکه روزانه یک هزار و ۱۵۰ بیمار با مشکلات تنفسی به بیمارستان های استان مراجعه می کنند عنوان کرد: این در حالی است که سه روز پیش ۷۰۰ نفر بودند و تقریبا روزانه ۱۵۰ نفر به این تعداد اضافه می شوند.

وی با بیان اینکه تعداد بستری ها و سرپایی ها یکی است و در حال حاضر تقریبا یک هزار و ۱۵۰ بیمار بستری داریم خاطرنشان کرد: متاسفانه رعایت پروتکل ها ضعیف شده و این به نفع مردم نیست؛ اغلب مردم ماسک ندارند و حساسیت کمتر شده است.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به اینکه تا زمانی که نتوانیم ۷۰ درصد جمعیت را واکسینه کنیم روند بیماری ادامه دارد گفت: لازم است پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود و خیابان گردی و پاساژگردی محدود شود چراکه وضعیت شهر مناسب نیست اما متاسفانه رعایت نمی‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس همدان - گفتگو

بیشتر

نیازمندی ها