jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۴۵۳۱   ۱۳ تير ۱۴۰۰  |  ۰۹:۰۰

دو مجرم حرفه‌ای که در پوشش پرتقال‌فروش، کارت بانکی 482 نفر را کپی و از آن برداشت کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، در روزهای پایانی سال گذشته ماموران پلیس فتای استان البرز با شکایت‌های مشابه برداشت غیرقانونی از حساب‌های بانکی قرار گرفتند.

بررسی شکایت‌ها نشان داد، برداشت‌ها با کارت بانکی انجام شده است. این در حالی بود که کارت‌ها در اختیار شاکیان قرار داشت. متهمان با کارت‌های بانکی از طلافروشی در شهرهای کرج و آبادان طلا خریده بودند.

ماموران با بررسی پرونده‌ها به این نتیجه رسیدند که سرقت‌ ها با شیوه اسکیمر انجام شده و مجرمان با کپی کارت‌های بانکی و اطلاع از رمز آنها، اقدام به خرید کرده‌اند.

سرپرست پلیس فتا استان البرز در این باره بیان کرد: در ادامه تحقیقات پلیس مشخص شد همه مالباختگان در یک بازه زمانی 10روزه اقدام به خرید پرتقال از یک فروشنده دوره‌گرد ابتدای جاده کردان شهرستان ساوجبلاغ کرده‌اند. با شناسایی هویت صاحب دستگاه پوز ماموران دریافتند متهمان پرونده با جعل مدارک هویتی اقدام به تهیه دستگاه پوز سیار کرده‌اند. ماموران سرانجام هویت یکی از متهمان را که اقدام به خرید طلا با کارت‌های کپی شده کرده بود، شناسایی کردند و با زیرنظر گرفتن او، مخفیگاهش را در شهرستان آبادان شناختند و با هماهنگی قضایی او را دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی البرز اعتراف کرد، سردسته باند فردی ساکن شهر کرج است که پس از کپی‌برداری از کارت بانکی شهروندان، آنها را برای خرید طلا تحویل او داده است.

سرهنگ رسول جلیلیان با اشاره به کشف تعداد زیادی کارت کپی‌برداری شده از مخفیگاه متهم گفت: در ادامه با اقدامات پلیسی، هویت سردسته باند که از افراد باسابقه در حوزه اسکیمر است شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه در منطقه کمالشهر کرج دستگیر شد. کارشناسان میزان کلاهبرداری صورت گرفته متهمان را حدود 10میلیارد ریال برآورد می‌کنند.

وی در پایان هشدار داد: شهروندان هنگام خرید از فروشندگان دوره‌گرد، رمز کارت بانکی‌شان را خودشان وارد کنند و از ارائه رمز کارت بانکی به افراد ناشناس خودداری کنند.

گروه حوادث روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها