jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۱۰۶   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۲۰:۳۹

منابع آگاه از درگیری نظامیان آمریکایی و روسی در شمال شرق سوریه خبر دادند و اینکه نیروهای آمریکایی از منطقه عقب نشینی کرده اند.

به گزارش جام جم آنلاین، یک منبع آگاه در نیروهای کُرد در شمال شرق سوریه صحت اخبار مبنی بر اقدام نیروهای روسی در جلوگیری از حرکت گشتی نظامی امریکا را تایید کرد.

منبع مذکور گفت: در این حادثه که روز گذشته روی داد، نیروهای روسی جلوی حرکت گشتی امریکایی در اتوبان M۴ در ۱۰ کیلومتری غربی منطقه تل تمر در حومه شمال غربی حسکه را گرفتند و نیروهای امریکایی ناچار به دور زدن و برگشتن شدند.

وی اعلام کرد: گشتی نیروهای آمریکایی به دلیل تخلف از پروتکل‌ های امنیتی موجود میان نظامیان روس و آمریکا مجبور به برگشتن شد چرا که از پیش به طرف روسی اطلاع نداده بود که در این مسیر در حال گشت زنی است.

در ویدئویی که توسط رسانه‎‌های روسی زیر منتشر شده است، مجموعه‌ای از نیروهای روس جلوی راه گشتی آمریکایی را می گیرند که از ۴ خودروی زره‌پوش تشکیل شده بود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر