jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۹۹۹   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۲

مطالعات دانشمندان نشان میدهد اگر در هنگام یادگیری یک موضوع سخت، به مغز خود استراحت بدهید، مطالب جدید را بهتر و راحت‌تر یاد می‌گیرید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، گروهی از دانشمندان به سرپرستی لئوناردو جی کوهن، محقق ارشد در انستیتوی ملی اختلالات مغز و اعصاب و سکته مغزی در انستیتوی ملی بهداشت (NINDS)، مطالعه‌ای روی مغز افراد در حین آموزش انجام دادند و دریافتند که وقفه‌های کوتاه هنگام یادگیری برای دریافت اطلاعات جدید بسیار مفید هستند. یافته‌های این متخصصان مغز و اعصاب در مجله Cell Reports منتشر شده است.

در این گزارش آمده است که یک مغز در حال استراحت، به طور مکرر و به سرعت خاطرات اطلاعات یا شیوه‌های تازه آموخته شده را به یاد می‌آورد. هرچه بیشتر شخص اطلاعات جدید را در هنگام استراحت دریافت کند، بهتر آن را جذب می‌کند و به کار می‌برد، بنابراین در هنگام یادگیری یک موضوع سخت، هر از چند گاهی به مغز خود استراحت بدهید.

در مطالعه‌ای بر روی ۳۳ داوطلب سالم انجام شده است، دانشمندان فعالیت مغزی را شناسایی کردند که با آموختن مهارت جدید در فرد رخ می‌دهد. در نهایت به این نتیجه رسیدند که وقفه‌های کوتاه کلید یادگیری موثر است. در طول استراحت، مغز داوطلبان به سرعت و به طور مکرر، تجربه یادگیری را از طریق آموزش دریافت می‌کنند، و بهتر آن را جذب می‌کند.

کشف روش بالا بردن سطح یادگیری مغز

در ادامه گزارش آمده است: "درک نقش تولید مثل عصبی در هنگام استراحت کوتاه مدت، نه تنها می‌تواند نحوه یادگیری دانش جدید را بهبود بخشد، بلکه حتس به بیماران در بهبود مهارت‌های از دست رفته پس از یک ضربه عصبی مانند سکته مغزی نیز کمک می‌کند. "

دانشمندان معتقدند که اهمیت خواب شبانه در یادگیری بسیار مهم است، که طی آن اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت منتقل می‌شوند. با یادگیری با وقفه‌های کوتاه مدت، مغز قادر به پردازش ۲۰-۲۵ برابر سریعتر اطلاعات جدید و بهبود عملکرد است. دانشمندان می‌نویسند: "این نشان می‌دهد که در هنگام بیداری پس از استراحت کوتاه مدت، مغز خاطرات لازم را برای تسلط بر یک مهارت جدید بهم متصل می‌کند. "
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش