مطالعات دانشمندان نشان میدهد اگر در هنگام یادگیری یک موضوع سخت، به مغز خود استراحت بدهید، مطالب جدید را بهتر و راحت‌تر یاد می‌گیرید.
کد خبر: ۱۳۲۰۹۹۹
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، گروهی از دانشمندان به سرپرستی لئوناردو جی کوهن، محقق ارشد در انستیتوی ملی اختلالات مغز و اعصاب و سکته مغزی در انستیتوی ملی بهداشت (NINDS)، مطالعه‌ای روی مغز افراد در حین آموزش انجام دادند و دریافتند که وقفه‌های کوتاه هنگام یادگیری برای دریافت اطلاعات جدید بسیار مفید هستند. یافته‌های این متخصصان مغز و اعصاب در مجله Cell Reports منتشر شده است.

در این گزارش آمده است که یک مغز در حال استراحت، به طور مکرر و به سرعت خاطرات اطلاعات یا شیوه‌های تازه آموخته شده را به یاد می‌آورد. هرچه بیشتر شخص اطلاعات جدید را در هنگام استراحت دریافت کند، بهتر آن را جذب می‌کند و به کار می‌برد، بنابراین در هنگام یادگیری یک موضوع سخت، هر از چند گاهی به مغز خود استراحت بدهید.

در مطالعه‌ای بر روی ۳۳ داوطلب سالم انجام شده است، دانشمندان فعالیت مغزی را شناسایی کردند که با آموختن مهارت جدید در فرد رخ می‌دهد. در نهایت به این نتیجه رسیدند که وقفه‌های کوتاه کلید یادگیری موثر است. در طول استراحت، مغز داوطلبان به سرعت و به طور مکرر، تجربه یادگیری را از طریق آموزش دریافت می‌کنند، و بهتر آن را جذب می‌کند.

کشف روش بالا بردن سطح یادگیری مغز

در ادامه گزارش آمده است: "درک نقش تولید مثل عصبی در هنگام استراحت کوتاه مدت، نه تنها می‌تواند نحوه یادگیری دانش جدید را بهبود بخشد، بلکه حتس به بیماران در بهبود مهارت‌های از دست رفته پس از یک ضربه عصبی مانند سکته مغزی نیز کمک می‌کند. "

دانشمندان معتقدند که اهمیت خواب شبانه در یادگیری بسیار مهم است، که طی آن اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت منتقل می‌شوند. با یادگیری با وقفه‌های کوتاه مدت، مغز قادر به پردازش ۲۰-۲۵ برابر سریعتر اطلاعات جدید و بهبود عملکرد است. دانشمندان می‌نویسند: "این نشان می‌دهد که در هنگام بیداری پس از استراحت کوتاه مدت، مغز خاطرات لازم را برای تسلط بر یک مهارت جدید بهم متصل می‌کند. "
برچسب ها: یادگیری مغز وقفه
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها